Okula gitmeden çok şey öğrenilir mi ?

Bilmiyorum ama hukuk fakültelerinde öğrencilerin çoğu okula gitmeden hukuk kitaplarını notlarını okuyarak mezun oluyorlar.Çoğu hukuk burolarında çalıştğı yada üniversite ye gidip kafelerde takıldıkları için derse girmiyorlar.Boyle açıköğretim dısında ne bitilir ki ? Ne bilim mesela muhendislik biter mi ? bilg muhendisliği,gemi muhendisliği vb,Yada eczacılık ,diş hekimliği,tıp bitmezde :p yada beslenme ve diyatetik ,ftr off her neyse
Aslında bende artık internet aracılığyla bilgiye çok hızlı ulaştığmızı duşünup bu uzaktan eğitim ilerde çok hızlı yayılacağını düşünüyorum.Üniversiteler artık araştırma merkezi gibi olucak? Ne dersiniz ?

ben bilgisayar mühendisliğini derslere girmeden bitirdim. hem de iyi bir üniversiteyi. sınav dönemi çıkmış sorulara bakıp kitaptan o kısımlara çalışıyor ve kantinde çalışan arkadaşlardan aldığım yardım ve tiyolarla zamanında bitirdim.

  • mtrsykl  (20.04.12 18:47:55)
devam zorunluluğu diye bişey var, o yüzden bitirilmez. bazı hukuk fakültelerinde bu yok, o yüzden onlar öyle.

mühendislik lablarına girmezsen, önemli derslere girmezsen bitmez. ama bazı dersler ve hocaları da var ki, çıkmış sorulara ve hocanın sahip olduğu/yazdığı kitaptaki soruları çözsen geçersin. hatta çözme, solution manuelleri ezberle, yetiyo.
  • repins  (20.04.12 19:06:12)
  • b w n s p  (20.04.12 19:15:37)
İbf de çoğu üniversite yoklama dahi almaz. Hiçbir derse girmeden, notları takip ederek bitirebilirsin.
Dandik üniversitelerin mühendislik fakültelerini dahi bitirebilirsin zorlarsan. Lab dersleri dışında çok problem yaratmaz.

  • Saat1  (20.04.12 22:23:22)
Sağlık bölümleri öğrenilmez.Deneyler ve araştırmalar var.Mühendislik de olmaz.Atelyeler, çizimler ve başka uygulamalar var.Anca sözel (alan olarak sözel değil, sözle anlatılıp geçilebilen) bölümler okunabilir.

  • grgn  (20.04.12 22:33:45)