tıpçılar, anatomi pratik sınavım hakkında

merhaba,
yarın hayatımın ilk anatomi pratik sınavına gireceğim, çok heyecanlıyım malum. özellikle sözlükte yazılanları okuduktan sonra katlandı heyecan diyebilirim.
şey soracaktım, bana verebileceğiniz güzel tavsiyeler var mı? 206 kemiğin 200'ünden sorumluyuz, kesin sorulur, sorulabilir, şunu sakın unutma dediğiniz yerler var mı?

iyi akşamlar.

her detayı çalışmana gerek yok. genel büyük çıkıntıları bil. bilek kemikleri isim olarak sorulur genellikle. soruların yarısı cranium'dan çıkar

  • istenmeyen_adam  (15.04.12 20:22:41)
kemik neyse de kas kötü olur.

  • yahaa  (15.04.12 20:26:34)
valla bizim okulda her çıkıntı falan soruluyodu. okul önemli o açıdan

  • la noix  (15.04.12 20:36:38)
hangi okul?

  • truvaiti  (15.04.12 20:52:08)
okulu sen yazana kadar:

zamanında "malum" evlerde, kemikler olurdu. adamlar bulmuşlar kemikleri yere gazete koymuşlar üzerine çalışıyorlardı. hatta histoloji preparatı mikroskop olan evler gördüm. neredeyse kadavra açacaklar falan. güzel bence paralel tıp fakültesi kurmuşlar.

oralara takıl, saatlerce al kemikleri oyna ters çevir kurcala. hatta arkadaşlarınla sözlü yaparmışcasına çalış.

coxa'yı eline alınca 5 boyutlu olduğu için o anın heyecanı ile kafan karışabilir.

cranium evet, zaten olayın yarısı orada.
  • truvaiti  (15.04.12 21:00:16 ~ 21:05:05)
google body browser vardı şimdi:

www.zygotebody.com olmuş.

oradan bak evir çevir sağını solunu.
  • truvaiti  (15.04.12 21:04:42)
bir de profesyonel ol:

sakal tıraşını ol.

kumaş pantolon giy.

bir çıkıntıyı oluşumu tam hatırlayamazsan boş bırakma etrafındakileri falan yaz salla bir şeyler zaten her şeyde ortak olan 20 25 tane anahtar kelime var. boş bırakma yani.
  • truvaiti  (15.04.12 21:25:33 ~ 21:26:39)
bilmediğin bir çıkıntı veya sulcus falan sorarlarsa "onu tam hatırlayamadım ama şunun adı şu, ehe" diyerek aklınca manipüle etmeye çalışma. çok kızarlar. bilmiyorsan veya hatırlayamadıysan sadece "hatırlamıyorum" de. kolay gelsin.

  • egoksen  (15.04.12 22:05:27 ~ 22:06:00)
kafa deliklerinden 2-3 soru gelir
kafa kemiklerinden 2-3 soru gelir.

  • i am what i am given  (16.04.12 00:28:02)
sonucu merak edenler için, tam anlamıyla sıçtım arkadaşlar. 3 tane kafa kemik ve deliklerinden, 4 tane eklem ucundan, 2 tane vertebradan ve 1 tane de costadan soru çıktı. sınav öncesinde her şeyi biliyordum neredeyse, sınavda 1 tanesi bile doğru dürüst aklıma gelmedi.

  • deliverance  (16.04.12 15:24:23)