vista vs xp

merhaba

bugün Toshiba A300-1EC modelini aldım. vista kurmak istiyor tabii ki, daha önce vistayla ilgili çok iyi şeyler duymadığım için kurmakta kararsız kaldım xp kurmak istersem ne yapmam lazım. maalesef çok bilgisizim bu konuda.

bir de kullanma kılavuzunda bulamadım ilk kullanımdan önce ne kadar şarj etmeliyiz acaba?

www.notebook.gen.tr sitesinin forum bölümünü inceleyebilirsin.Vista'dan XP'ye geçiş için tüm kolaylığı sağlıyorlar, gereken yardımı yapıyorlar.

  • oligomer  (10.09.08 21:00:59)
oncelikle sarj konusu ilk sefer icin en az 24 saat olmali tavsiye edilen yani fise takin ve 24 saat battery isiginin yanmasina ragmen oylece birakin 24-36 saat tercihen. daha sonraki kullanimlar icin maksimum performans almak isterseniz battery tam bosalmadan fise takmayin tam dolmadan cikarmayin. tabi bu tavsiye edilen uymazsaniz sorun yaratir diye bi kayide yok.

vistadan xp downgrade mevzusu ise biraz karisik sata hdd yuzunden bir surucu yuklemeniz lazim xp koymadan once, yoksa calismaz. bunu yapabilmek icin ise external cd drive gerekli. bu bir yontem baska bir yontem ise biraz daha karisik belki birilerinden yardim alirsaniz xp cdsinin icine nlite diye bir program mount ederseniz oda olur external birseye gerek kalmadan. ya da bir pc ye gidin o sizin icin yapsin :) ben yine de elimden geldigince yardimci olurum.
  • wish i could fly  (10.09.08 21:21:44)
vista kurmaktan çekinmeyin. vista gayet de başarılı bir işletim sistemidir.

  • actionary  (10.09.08 23:11:05)
şu an için vista kurmaman için herhangi bir sebep yok. sadece butun guncelleştirmeleri kur. oldukça stabil şu anda vista.

  • alperen4  (11.09.08 00:54:15)