MSN hacklenmesi

Az önce köşede "başka bir yerde oturum açtığınızdan oturum kapatıldı" yazıp msn'im offline oldu. Hemen şifremi değiştirdim ama değiştirene kadar da bu 2-3 kez tekrar etti ben oturum açıyorum, bir süre sonra kapanıyor. Şifreyi değiştirden sonra sorun kalmadı.
Merak ettiğim, şifremi kimse bilmez. Msn e sadece kendi bilgisayarımdan girerim. Virüs konusunda da hassasım warezle uğraşmam. Nasıl olur bu? Bir de kim, nerden log in olmuş görebilir miyim? IP sini öğrenebilir miyim bir şekilde?

Bana da olmuştu, böyle o açıyo ben kapıyorum o açıyo ben kapıyorum. Tam şifreyi değiştircektim ki bir msn daha açtığımı farkettim. Msn'i açınca otomatik oturum açtığından beni böyle duruma düşürdü, kendimden tiksindirdi. Böyle bir şey olmuş olmasın?

  • inugard  (10.09.08 19:12:32)
hayır, oturum açan hakkında bilgi almanız pek mümkün değil. belki bir yerde şifrenizi kaydederek oturum açtınız da siz girdikçe o taraftan tekrar otomatik bağlanıyordur?

  • talemon  (10.09.08 19:56:24)
yok, yapmam öyle şey. dikkatliyim bu konularda.

  • neronas  (10.09.08 20:15:44)
hemen hotmail e girin oradan şifrenizi değiştirin. kafanızın rahatına bakın sonrasında..

  • dambil  (10.09.08 20:41:04)
Sizi bloklayanları gösterdiğini vadeden sitelere şifrenizi verdiyseniz onlar listenizdekilere spam atmak için çok kısa süreliğine login olup çıkıyorlar...

  • crown  (10.09.08 20:42:03)
internet explorer'ın entegre messenger zımbırtısını devre dışı bırakın, bende de aynısı oluyordu. meğerse bilgisayar açılırken o nane kendiliğinden online oluyormuş, sonra ben msn açınca da "zaten girmişsin ki hacım sen" diyordu doğal olarak

  • reeper redeemer  (10.09.08 21:22:24)
Olay ciddi ise savcılığa bildirin. TCK' nın bilişim suçları kapsamında msn şifrenizinin kırılması suçtur.

IP öğrenmeksizin davada kişiyi karşınızda görüverirsiniz.
  • pekmezzz  (10.09.08 21:59:35 ~ 22:00:01)
sadece sifreni degil, gizli sorunu da degistir istersen..

  • kayranin kedisi  (10.09.08 23:25:22)
aynısı bana da oldu. genel bir hata sanırım. matrix' te bir dalga sadece...

  • cokpissuserim  (10.09.08 23:32:30 ~ 23:33:15)
windows messenger diye de bir sey var windows'a entegre. bazen o kendi kafasina gore online oluyor, bu sefer msn messenger (ya da iste her ne kullaniyorsan) seni atiyor "zaten online'sin" diye.

  • layouter  (11.09.08 02:13:50)
internet cafede orada burada falan girmişsinizdir belki?

  • 386 dx  (11.09.08 16:37:10)