Kürek + Tabata

Sevgili sporsever duyurucular
Boy 178 ve son 4-5 ayda sağlık nedeniyle 7 kilo verdim 60 kiloyum maalesef şu aralar fakat şu an sağlık olarak iyiyim çok şükür ama bu kiloları geri alıp alırken de kas olarak alayım diyorum, malum sadece besin takviyesi vs bir işe yaramıyor sporsuz e bir salona git derseniz salon işi yaş pek devamlılık sağlayamıyorum o işten ekürilerim ekiyor ben de sonrasında azalarak bitiriyorum.
Evde bir şeyler yapayım dedim eskiden koşardım düzenli olarak ona geri döneceğim ama ek olarak haftada 3-5 kez ne kadarsa artık tabata yapıp her günde düzenli olarak bir saat kadar şu kürek aletlerinden kullansam, 3500kalori gibi bir günlük diyetim var bir haftadır uyguladığım ona da devam etsem etkisi olur mu?
ve eğer cevap olumlu ise tabata örnek çalışmalar için kaynak, kürek aleti için 200-400TL arası marka/model önerisi süper olur.

Günaydınlar...

evde bir şeyler yapayım diyorsan;
(bkz: p90x)
yarın başlıyorum.
  • irrasyonel kedi  (10.04.12 06:38:36 ~ 06:38:51)
@irrasyonel kedi
ben onu düşündüm hatta abarttım insanity olsun 60 gün olsun dedim ama sonra tırstım kilo almak için böyle yoğun programlarda günlük kalori aşırı önemli yani sonunda daha zayıflamakta olur mu acaba dedim ve açıkçası bilmiyorum hiç denedin mi de bir iki gün deneyeyim dedim pelt ötesi bir hal alıyorsun eksiksiz yaparsan yani eğer spor geçmişin 5 pekiyi değilse tabi.
kürek dememin sebebi kürek çekmeyi seviyorum bir dönem baya çektim oldukça zevkli benim için, tabata da malum 4 dakika olmasından cazip
aslında kürek + tabata + insanity(p90x te olur) üçlüsü nasıl sonuç verir acaba?
  • lunedor  (10.04.12 06:43:02)
p90x kilo almak icin daha etkili. cünkü kas yapimina daha elverisli, agirliklarla vb. calisiyor.
insanity nin olayı farklı, o daha cok "kuvvetlenmek" ile yag yakma amacli.

ne kadar kosuyorsun bilmiyorum ama hergün uzun mesafe kosma. kısa mesafe kos hizli kos derim, patlayici efektif olsun. kürek aletinin en iyisi concept2 dir. 3500 kalori iyi bir deger. kürek yaparak kilo alma işlemleri de zor.

eger saglikliysan "kilo alma" derdiyle ugrasma. sporunu yap, güzelce saglikli ve protein agirlikli "temiz" beslen yeter.

--
gerci o boya o kilo pek saglikli değil. sen spor yap alman gerekeni alırsın. adale zaten epey azdır sende, o yüzden güzel tepki verir en baslarda.
  • sage  (10.04.12 18:59:21 ~ 18:59:59)
koşu yaptığım dönem 10km civarında koşuyordum fakat şu an aralıklarla 5*100mt depar ve 2 km hafif tempo koşuyorum. bu arada amacım arnold olayım adonisim çıksın vs değil tamamen eski kiloma veya belki biraz daha fazlasına en sağlıklı şekilde ulaşmak. yoksa ye pizzayı ye hamur işini gram hareket etme 6-7 kilo alırım 2 ayda da nasıl alırım bilmiyorum artık :)

eklenti: koşu her gün değil günaşırı oluyor ve hocam concept2 süperde fiyatı da süper bir alet ben daha çok dynamic rw-730 gibi bir şey düşündüm benzer voit olanı kullanmıştım 4-5 sene önce işe yaramıştı bir miktar kadar
  • lunedor  (10.04.12 19:14:48 ~ 19:29:47)