sıfırdan başlayıp kpds'den 60 almak, ama nasıl?

hiç ingilizce bilmeyen birisi için kpds'den 60 almak 6-7 ay gibi bir sürede, günlük 4 saatlik çalışma ile kursa gitmeden mümkün müdür acaba mr. brown.

dil biraz yetenek işi 2 ayda dil öğrenebilen insanlar var yani yeter mi? yetebilir ama yetmeyedebilir.

  • lunedor  (05.04.12 22:47:02)
eski kpds sistemiyle evet olabilir derdim ama şu son yıllardaki soru tipiyle zor.

  • hocuspocus  (05.04.12 22:51:13)
yaparsan da bana haber verme.
10 yaşından beri ciddi ciddi ingilizce için yırtınan bi insanım. dil konusunda bölgesinde çok iyi olan bi anadolu lisesinde okudum. üniveristede hazırlığı atladım. 4 yıl boyunca %40 ingilizce dersler aldım siyaset politika üzerine. 1 dönem yurt dışında okudum bütün dersleri ingilizce aldım. alanımla ilgili ingilizce yazılmış makaleleri rahatlıkla olmasa da rahata yakın okuyup anlayabiliyorum. bilimsel birşey değilde roman türü ingilizce kitapları rahatlıkla anlıyorum. üniversiteye gelen yabancı öğrencilere şehre alışana kadar bodylik yaptım.
ama bu lanet kpds üds de 50yi geçemedim henüz.

belki de ben geri zekalıyım bilemiyorum. ihtimal dahilinde tabiki de.

ama bahsettiğin pek olur gibi durmuyor.
  • cecilia  (05.04.12 22:56:36)
Cecilia senin gramer yok demekki,kpds taktik üzerine soruların çözümü belirli kalıplar dahilinde yapılıyor kurslarda hangi kalıpları hangi yolla çözeceklerini gösteriyorlar oda sana bana gelmiyor,bizim bildigimiz bize yeter.

  • Bysb  (05.04.12 23:01:40)
ilk sınav notum 32, bir sonraki sınavdaki notum 62 oldu kpds'den. hiç hazırlık eğitimi almadım. normal kurlara devam edip bitirip kpds kursuna gittim. açıkçası işin tekniği çok fazla ve belli bir düzeyin -orta- üstünde olmak yetmiyor:) ama orta düzeyde de olsa, teknik bilen biri bu civarlarda zaten alıyor.

  • psikolog sulugoz  (05.04.12 23:10:10)
cecilia'ya bakma bence muhtemelen belki kpds'yi kazananlardan on kat daha iyi ingilizce biliyor olmasına rağmen hiç kpds üds kurslarına katılmamıştır.

bir şeyi bilmekle o şeyle ilgili sınavı başarmak başka bir şey.
şöyle diyelim bugün üniversitelerde profesör olanları sok bakalım ygs'ye ne olacak?

kısaca sınav bir taktik ve deneyim işidir. bilgiyi sınava göre kullanmak gerekir. yine de sıfırdan yapmak zor. illa alt yapı lazım.
  • gominist redar  (05.04.12 23:21:56)
anadolu lisesi ingilizcesiyle, hiç deneme çözmeden, sırf babam girmemi istiyor diye girdiğim kpds'den 90 üzeri not aldıysam (iyi derecede akademik makaleler yazabilsem de bugün bana desen ki past perfect tense nedir bilmeyen biriyim), 7 ayda düzenli şekilde çalışarak 60 alırsın bence.

  • kayranin kedisi  (05.04.12 23:24:03 ~ 23:41:01)
o kadar çalışsam atom mühendisi olurdum, alırsın tabi ki çalışırsan karşılığını alırsın. 6x30=180x4=720 saat ohhww

  • monkey  (06.04.12 01:06:59)