Tek başına gezememek sorunsalı

şimdi duyuru ahalisi durum şöyle; tek başıma gezme eylemlerimde hep başarısız olmaktayım. misal canım sıkıldı bir taksim yapayım diyorum, kimse yoksa gelen arkadaşlardan bir şekilde neyse çıkıyorum ama bir yere oturamıyorum niyeyse veya otursam bile işim varmış gibi aceleyle bir şey içip kalkıyorum, deli dana gibi yürüyüp eve dönüyorum. hiç efektif olmuyor bu durum haliyle.

normal midir ki bu? yani neden bir kafeye oturup kahvemi yudumlayıp kitap okumak garip geliyor bana anlamlandıramıyorum bunu. misal bugün de dışarı şıkayım festival için filme gideyim diyorum e arkadaşlar işte güçte biliyorum gidicem film saatine kadar istiklal'de git gel yapıp filme giricem, filmden sonra ya biri akşam buluşalım diyecek onu beklerken o gelene kadar git gel yapacağım ya da sıkılıp eve dönmek isteyene kadar.

ikinci sorum da şu sizler neler yapıyorsunuz yalnız dışarda amaçsızca takılırken yoksa hepimiz kapitalist düzende meşguliyetle mi güdülenip boş takılma işini unuttuk veya herkes yapıyor ben mi ruh hastasıyım?

Not: asosyal değilim insanları pek sevmiyorum, ergen değilim yaşım 29, salak değilim ben de biliyorum git otur işte kimse aa salak salak tek başına gelmiş eşi dostu yok demediğini de neyse böyleyken böyle.

ben de aynı durumda sayılırım arkadaş olmayınca gezesim gelmez
ben de spor yapıyorum, bisiklet, yüzme, koşu vs

  • technicalte  (05.04.12 09:14:05)
aynen ben de tek başıma hiçbir şey yapmaktan hoşlanmam. spor yapmam lazım tek başıma yapamıyorum diye oturuyorum evde. ancak bi arkadaşı ayarlayınca çıkıp yürüyoruz falan. tek başıma bi tek spor salonuna gittim yani.
bazı insanlar da o kadar çok insanla muhattab ki artık yalnız kalıp kafa dinlemek istiyorlar. yani senin o etrafta gördüğü kahvesini içip kitap okuyanlar hallerinden çok memnun.

  • neira  (05.04.12 09:23:02)
ben de böyleyim. not kısmı için özellikle!

  • even i say faith no more  (05.04.12 09:33:19)
ne güzel hepimiz böyleyiz en azından çoookta anormal olmadığıma sevindim.
bugün mecburiyetten de olsa hepimiz adına en az 2 saat kadar bir kafeye gidip kahve içip kitap okuyacağım diyorum ki sanırım ilk kahvem ardından kalkar turlamaya başlarım allahtan taksim mevki olarak güzel zamana göre yürüyerek çevre semtlere gidip gelinebiliyor bile :)

  • lunedor  (05.04.12 09:43:29)
vallahi geçtiğimiz yıla kadar ben de pek başarılı olamıyordum, hep birileri gelsin benimle olsun muhabbet edelim falan istiyordum ama yurt dışında mutlak bir yalnızlık yaşayınca neler yapılabileceğini deneme yamulma yoluyla keşfettim.

yalnız dışarı çıktığınız zaman, bir şeyleri keşfetmeye çalışın. Bir cafe'de oturup bir şeyler içmek yerine sahafa gidin mesela, oradaki insanlarla sohbet edin. festivale gidecekseniz sonunda yönetmenle söyleşinin olduğu bir filmi tercih etmeye çalışın, muhabbete dahil olun, Aksanat, Borusan vb. galerileri gezin, orada sizi bekleyen sanatçılarla, görevlilerle tanışın, muhabbet edin. Emin olun onlar da oralarda beklemekten çok sıkılıyorlar.
  • gereksiz insan  (05.04.12 10:32:52)
eğer ilginiz de varsa fotoğraf çekerek yürüyebilirsiniz, daha önce girmediğiniz sokaklara girip sokakların, binaların, insanların fotoğraflarını çekebilirsiniz. hem yalnız gibi hem değil gibi, hızlı hızlı dolanıp geri dönmemek adına ben de yapıyorum bunu galata, cihangir civarında özellikle.

diğer bir seçenek içecek bir şeyler alıp galata kulesinin orada oturmak. tek başına oturan bir çok kişiye rastlanabileceğinden rahatsız hissettirmeyen bir ortam.
  • şibumi_  (05.04.12 17:24:03)
@şibumi fotoğrafa ilgim var hatta 11 yaşımdan beri var :) ve bir süre önce bıraktım bu uğraşımı, ara verdim diyelim daha doğrusu bazı sebeplerden ötürü ve haklısın o dönem yalnız gezmek sıkıntı olmuyordu hatta kafede oturmak bile çünkü bir amacım oluyordu oturunca fotoğraflara bakıyordum vs.

  • lunedor  (05.04.12 22:00:39)