Yurtdışına çıkarken sigara götürmek sorun yaratır mı?

Hayatımda ilk defa yarın Yurtdışına çıkıyorum. 1hafta için yanıma 5 paket sigara aldım. Hava alanında ya da orda bir sorun çıkartırlar mı?

Cık.

  • coldbound  (02.04.12 01:42:51)
normal şartlarda çıkarmamaları lazım. 3 kartonla gitmişliğim bulunuyor.

  • kül  (02.04.12 01:55:35)
genelde giderken alınıyor sigara. freeshopdan envai çeşit ucuz sigara alıp yanında götürebilirsin. burdan götürmenin de sakıncası yok ayrıca. ama daha ucuza alabilirsin.

  • fiyuuuu  (02.04.12 02:06:09)
yaptığınız iş yasadışı. aramaya denk gelirseniz epey bir sorun çıkar.

  • 386 dx  (02.04.12 04:55:29)
yasadışılık nerden çıktı? kişisel kullanım için şampuan, parfüm, kitap, yiyecek götürünce yasa dışı mı oluyor? ticari boyutlara vardıkça sorun çıkmaz ayrıca yasadışı olmaz.

  • konserve misir  (02.04.12 09:55:33)
Bal gibi de olur.
Neredeyse her ülkenin sigara ve alkol için özel kotaları var.

Örneğin İngiltere için bu kota 200 sigara veya 250 gram tütün:
www.hmrc.gov.uk
Daha fazlası için beyan verilip vergi ödenmesi gerekiyor.

(Bu arada soruyu 5 paket yerine 5 karton diye okumuşum, özür)
  • 386 dx  (02.04.12 12:18:56)