akşamdan sıkılan sıkma portakal suyu

önceki geceden sıkılan sıkma portakal suları bardaklara konup üstüne fincan altlığı kapatılıp buzdolabına konsa ve sabah içilse :
bu portakal suyundan hayır gelir mi?
gelirse de hemen sıktıktan sonra içmeye göre ne kadar az gelir?

Ne kadar hayir gelir bilmem ama fincan altligi yerine buzdolabi poseti koyarsan daha yararli olur..

  • blackworld  (04.09.08 05:20:50)
C vitamini kaybı çok az. Güvenle içebilirsiniz.

  • actionary  (04.09.08 05:34:52)
genelde s1k1ldiktan sonra 5dk icinde tuketilmesini oneriyorlar

  • x daemon  (04.09.08 09:10:43)
Vitamin söz konusu olduğunda kulaktan dolma bir "5 dk" hikayesi var, malumumuz. Kulağa doğru da geliyor hani. Ama en azından "zararı yok" - istersen 24 saat sonra iç, n'olacak. (Bu tip durumlarda huylanan bir adamım aslında, vitamini gitti diye vahvahlanıyorum. Sonrasında annemin bu durumlarda söylediği şeyi hatırlayıp biraz rahatlıyorum: "Hiç olmamasından iyidir.")

Diğer taraftan, sıkma portakal suyunda saat ilerledikçe bir ekşileşme, acılaşma oluyor; ben o tadı pek sevmiyorum. Hayır gelecek olsa bile tercih etmiyorum.

(Soruna doyurucu bir cevap olmadığının farkındayım da yazmak istedim sadece.)
  • geri yinekel  (04.09.08 15:33:50)