Türk 70's hayranı amerikalı dostuma şarkı tavsiyesi?

bugün öğrendim. barış manço, erkin koray falan dinliyormuş. şaşırdım lan. hatta türkiye'ye gidip plak satın alacakmış çünkü amerika'da pahalıymış. benim de pek bilgim yok rock müzik ile ilgili, o yüzden soruyorum. ben buna barış manço, erkin koray falan anatolian rock kategorisinde dedim. o da evet doğru falan dedi. sonrasında "anatolian rock ama istanbul merkezi değil mi?" diye sordu, ben de evet öyle dedim. istanbul merkezli falan dedim. doğru demiş miyim?

şimdi yukarıdaki sorular bir tarafa asıl sorun, benden farklı gruplar ve müzisyenler istedi. adam ciddi ciddi türk 70'lerinin falan hayranı. (veya 80', 90')

tşk. kib.

"hava nargile" albümünü bulursanız tavsiye ederim.

  • balik kraker  (26.03.12 16:13:10)
sizi şu başlığa alalım.
(bkz: hava narghile)

toplama albümleri çok başarılı. bunları nette de bulabilirsiniz sanırım.

düt: 20 sn arayla aynı albüm tavsiyesi.
  • gereksiz insan  (26.03.12 16:13:30 ~ 16:14:08)
buldum ben: www.amazon.com

ayrıca erkut taçkın'ın yakın zamanda bir albümü yayınlandı onu da tavsiye ederim.
  • balik kraker  (26.03.12 16:14:39)
zafer dilek gerçi ağır bir parçası bu ama çok güzel işleri var. www.youtube.com
mustafa özkent ve orkestrası
Bir de ona bu listeyi yollayın:
rateyourmusic.com
  • sanal hayvan  (26.03.12 16:17:55 ~ 16:18:25)
selda bagcan'in bir sarkisini mos def coverlamisti. surada da bir bölüm var, 70ler türkiyesi progressive müzigi falan.

www.psychefolk.com
  • atmacaged  (26.03.12 16:18:39)
şimdi hava narghile başlığında "siluetler, kaygisizlar, ter*, ersen, gokcen kaynatan, mogollar, erkin koray*, baris manco*, grup bunalim " denmiş. ben bu isimleri direkt olarak herife veriyorum.

ayrıca adama gönderebileceğim önerebileceğim farklı bir isim var mıdır?

bir de "selda" diye bir grup var dedi, ben "öyle bir grup yok, o bir kadın ismi" dememe rağmen "yok yok var böyle bir grup" dedi. fikri olan var mı?
düzenleme: sanal hayvan'ın verdiği linki kontrol edince bildiğimiz selda bağcan'ın "selda" diye geçtiğini gördüm. :)
  • schwarzfahrer  (26.03.12 16:25:06 ~ 16:27:26)
sallamış. selda bağcan'dan bahsediyor. oralarda selda diye geçiyor. hatta bu linkini verdiğim listede de görebilirsiniz albümünü.

  • sanal hayvan  (26.03.12 16:28:59)
mars volta'nın youtube'da yaz gazeteci yaz'ı bir radyo programında çaldırdığı ve selda bağcan'dan konuştuğu bir video bile var hatta. bu arada edip akbayram'ın '70ler işleri de gayet dinlenesidir, shadoks'un "edip akbayram" adında 2 cd/lp'lik derlemesi vardı, amerika'da cd olarak kesin bulur ama lp herhalde ancak 2. el çıkar, edip akbayram'ı da ekleyebilirsin.

  • faith no more  (31.03.12 12:06:53)