bilmem kacinci dunya ulkelerine yardim

bir suredir du$unuyorum ve onumuzdeki senenin yazinda bi yerinden ba$lamak istiyorum.

mesela afrikanin ucra bi yerinde ya da sava$tan cikmi$ bir ulkede fakirlikten, acliktan, saglik sorunlarindan insanlar oluyor. bazi orgutler buralara yemek ve saglik yardimi yapiyor. ben de bu orgutlerle koordineli olarak gitmek istiyorum. doktor falan degilim, elimden ne gelir bilmiyorum ama gonullu olmak, hic olmadi en azindan yazin 1-2 ay boyle bir faaliyet icinde bulunmak istiyorum.

turkiye'de bu tip organizasyonlar kimler tarafindan duzenleniyor? uluslararasi bir organizasyonun turkiye temsilciligi de olabilir. bi adres, telefon, websitesi verseniz de bi incelesem. $imdiden te$ekkurler.

aklima gelen ihh var ama onlar da sadece muslumanlara yardim yaparak ayrimcilik yapiyorlar.

  • egotm  (01.09.08 02:58:57)
ihh'nin musluman ayrimi bariz belli oluyor da zaten aktif olarak yardim giden yerlere gitmemin pek mumkun olmadigini du$unuyorum onlarla. yani ben giderim de onlar goturmez gibi geldi. yine de bir arayip goru$ecegim, sagolun.

ba$ka bildiginiz orgutler varsa lutfen payla$in.
  • dengesiz pamuk  (01.09.08 13:06:54)
turk menseili bulmak zor ( en azindan benim bildigim yok ) ama avrupa'dan cok var. bu hafta yogunum da gelecek hafta konusalim, benim de aklimda boyle bir seyler var ve araci olabilecek birisini taniyorum.
unicef turkiye temsilciligine de yazabilirsiniz durumu.

  • pyro clustic flow  (01.09.08 23:00:11 ~ 23:00:52)
ihh ile goru$tum ama yakla$imlari eger ehliyetiniz falan varsa bulundugunuz $ehirde $ofore ihtiyac olursa yardim edebilirsiniz benzeri oneriler oldu. tamam, yardim etmek istedikten sonra buyugu kucugu aranmaz ama cok daha somut $eyler bekliyordum acikcasi.

unicef'e mail attim az once. hakkimda bilgi ve du$uncelerimi de yazdim. oradan gelecek haberi bekliyorum, sanirim yol gostereceklerdir.

@pyro clustic flow, cok mutlu olurum. uzun suredir du$unuyordum ama ilk kez ciddi olarak adim atip birilerinin hayata tutunmasinda yardimci olmak istiyorum. goru$mek dilegiyle.
  • dengesiz pamuk  (01.09.08 23:50:44)
greepeace var ne alaka diyebilirsin tabi...sonuc olarak ortak amaç insanliğa yardim değilmidir?

  • 05  (02.09.08 00:04:03)
daha sonralari bu konuyu merak eden biri duyuruya denk gelirse diye belirteyim istedim,

mail attigim, goru$tugum hicbir orgut, ki$i falan sallamadi, cogu cevap bile vermedi.
yani televizyonlarda cikiyorlar, halki bu tip konularda bilincsizlikle sucluyorlar ama i$i eyleme dokmeye cali$anlari da sallamiyorlar karde$im. hay ulan be, yardim etmek istiyorum, ugra$larim birilerinin hayatlarini olumlu yonde etkilesin istiyorum ama bi kapi bulamiyorum gidip calayim.
  • dengesiz pamuk  (07.09.08 01:27:29)