GPS Navigasyon cihazı önerileriniz

Kaybolup çeyrek depo benzin tükettikten sonra bir navigasyon cihazı almaya karar verdik. Konuyla ilgili bilgim olmadığından tavsiyeye ihtiyacım var. 100€ dan başlıyor bunların fiyatları. Alırken şuna dikkat et, şunu sakın alma gibi bir durum olur mu bunlarda? Ne soracağımı bile bilmiyorum gördüğünüz üzere. Hepsi aynı mı olur bunların (boyut, çözünürlük haricinde)?
(ekseriyetle avrupada kullanılacak)

vallah benim cep telefonunda (n73 olur kendisi) Garmin yüklü, n73'te dahili gps olmadığı için bluetooth gps alıcısı aldım bi tane (80 ytl) ve inanılmaz memnunum.garmin müthiş bişey onu şiddetle tavsiye ederim, avrupada tomtom kullanmak zorunda kalmıştım eblek biraz ayıptır sölemesi. Başkada bir model kullanmadım. Önemli olan harita, ne kadar detay var bu çok önemli.

  • myrtillus  (27.08.08 17:16:39)
avrupa'da kullanacaksanız oradan almayı düşünebilirsiniz, igo isimli bir yazılımı mio cihazlarında satıyorlar avrupa'da. igo dediğim yazılım şimdiye kadar kullandığım en iyi navigasyon yazılımıydı, pda'imde kullanıyorum.

bu yazılımlarda aslında en önemli şey haritanın hız limitleri ve point of interestlerinin doğru olması. yollar elbette doğru olacak tabi. bu cihazlarda sesli yönlendirme tarzı şeyler de standart. son önemli konu gps alıcısının güçlü olmasıyla alakalı, sadece navigasyonda kullanılan cihazlarda ne tür bir alıcı kullanılıyor bilmiyorum ama AGPS denilen sistemlerden uzak durun. SiRF III denen bir gps çipine sahip olan modeller çok övülüyor, aklınızda olsun.
  • tom riddle  (27.08.08 17:18:13)
Haritasının olabildiğince ayrıntılı ve güncel olmasına dikkat edin.

  • 386 dx  (27.08.08 22:14:56)
  • hububrad  (27.08.08 22:35:32)