brit rock gruplari soruyorum

efendim muzikal bilgisi pek yerinde olmayan biriyim belirteyim.
arctic monkeys'i uzun zamandir dinliyorum (ha hepi topu 2 album ama olsun).
brit rock'in en $ahane orneklerini sergileyen hangi gruplar vardir?
genel itibariyle hizli tempodan ho$la$iyorum, ha arctic monkeys'in 505 isimli parcasi gibi $ahaserlere de hayir demiyorum.

bana bu arctic monkeys gibi eglenceli hizli parcalar icra eden brit rock gruplari yazsaniz ben de bulup indirsem, bulamadiklarimi buradan ara$tirsam, bu lanet ofiste en azindan adam gibi muzik dinleyebilsem ne $ahane olur anlatamam.

Bilgilere buradan ulaşabilirsiniz

en.wikipedia.org
  • im2shy  (27.08.08 11:08:53)
  • trimpot  (27.08.08 11:11:58)
valla ben coldplay derim. hatta myspace sayfısında viva la vida diye bir şarkısı vardır ki nefis.

www.myspace.com/coldplay
  • kucukkiz  (27.08.08 11:13:15)
  • thinkbeforedoing  (27.08.08 11:25:58)
stereophonics

  • thelepermessiah  (27.08.08 11:49:05)
te$ekkur ederim herkese.

lakin $oyle bir durum var,

coldplay, radiohead, muse vs. gibi zaten cok bilindik gruplari dinliyorum. hani benim aradigim daha cok arctic monkeys tadinda muzik yapan gruplar. dinleyince boyle bi kipirti yaratsin, eglenelim istiyorum.
  • dengesiz pamuk  (27.08.08 11:57:56)
aargh.. demin yazdığım mesaj uçtuğu için tekrar yazıyorum :)
kings of leon
bloc party(helicopter, banquet, she's hearing voices şarkılarını deneyebilirsiniz)
the strokes(gerçi new york lu lar ve garage rock yapıyorlar. ama aradığınıza gayet yakın olduğunu düşünüyorum.)
the kooks (ben pek sevmiyorum, ama arctic monkeys e benziyor.)
franz ferdinand
kasabian
the killers
the zutons
the streets (british rap)
lcd soundsystem (daha çok elektronik müzik)
pek hareketli olmamakla beraber kaiser chiefs
avustralyalı jet ve belki wolfmother hoşunuza gidebilir.

önerebileceğim albümlerden bazıları:
kings of leon - aha shake heartbreak
bloc party - silent alarm
the strokes - is this it
franz ferdinand - self titled
kasabian - s/t
  • n v13c  (27.08.08 12:50:42 ~ 12:52:08)
Last.fm'den direkt similar artists'e de bakilabilir;
www.last.fm

  • thewicked  (27.08.08 13:25:45)
  • wish i could fly  (27.08.08 15:56:37)
hepsini tek tek deniyorum. $ahane albumler buldum, super oldu valla...

ilk defa last.fm kullaniyorum, bo$una direnmi$im ;) gayet i$ime yaradi $u similar olayi, sagol thewicked.

@wish i could fly, manic'e ölürüm ben ölürüm. rock'n coke'a gitmemin tek sebebiydi gectigimiz sene.
  • dengesiz pamuk  (27.08.08 23:34:47)