Suçunu kabul etmiş katil ifadesi örneği.

Sokak ortasında polis öldüren bir adamın altına imza attığı ifade tutanağı nasıl olur. Bunu örnek vermek için yer ve şahıs isimleriyle yazabilecek var mı? Çok makbule geçecek inanın.

ifade konuşma üslubuyla birlikte aynen geçirilir tutanağa. Yani sadece hayal gücüne ihtiyacın var

  • arden v2  (08.03.12 18:51:18)
ya şey fikir açısından yardımcı olabilir belki. çok resmi olur çünkü imza attığı ifadeyi polis memuru hazırlıyor. sana da imza attırıyor. ya da kendisi okuyor bu mudur diyor yine imza attırıyor.

  • naylonlee  (08.03.12 19:06:35)
genelde vukuat raporu şöyle tutuluyordu, büyük harfle yazarlardı bi de, askerde gördüm ben de:
12.01.2010 GÜNÜ, 13:00 SULARINDA, YEŞİLLİK MEVKİİ, MANOLYA SOKAK'TA, 23 NUMARADA OTURAN 01.01.1976 DOĞUMLU ALİ VELİ, BAHÇESİNDEKİ AĞACINI KESEN KOMŞUSU 23.05.1978 DOĞUMLU HASAN HÜSEYİN'İ BAHÇEDE GÖRDÜĞÜNÜ, NEDEN AĞACIMI KESTİN DEDİĞİNİ, HASAN HÜSEYİN'İN ANNESİNE KÜFRETTİĞİNİ, ALİ VELİ'NİN SİNİRİNE HAKİM OLAMAYARAK YERDEKİ TAŞLA KAFASINA BİRKAÇ KEZ VURDUĞUNU, HASAN HÜSEYİN'İN YERE YIĞILDIĞINI, SONRA KARAKOLA GELEREK TESLİM OLDUĞUNU İFADE ETTİ. gibi şeyler yazılırdı. tek cümle böyle böyle bir a4 kadar uzardı bazen. altına da yukarıdaki ifadenin benim olduğunu onaylarım diye ifade veren imzalar ya da parmak basardı.

  • 9kuyruklukedi  (08.03.12 20:35:30)