battlefield 3 vs modern warfare 3

online fps ihtiyacımı karşılamak için bu iki oyudan birini almayı düşünüyorum pc için. mw3'ün campaign'ini bitirdim ve beğendim, bf3 henüz oynamadım ama videolarını filan izledim. bu iki oyundan hangisinin multiplayer olarak diğerine karşı ne gibi artıları olur kestiremiyorum. internetteki karşılaştırma siteleri hep mw3 şöyle iyi, bf3 böyle güzel vesair türü açıklamalarda bulunmuş ve asıl soruları ne sormuş ne de cevabını vermişler?

hangisi verdiğin paraya değiyor?
hangisinin multiplayer'ı daha eğlenceli?
hangisinin multiplayer'ı sizce daha uzun soluklu olur?

bf3ün campaign i bok gibi ama online ı mükemmel.

  • skywalkeremre  (08.03.12 13:20:38)
ikisini de oynamış biri olarak söyleyeyim;

bf3 parasını hakediyor
bf3 ün multiplayerı eğer büyük harita seviyorsan daha iyi, ufak dar haritalarda (counter strike kafası) mw3
bf3 ün 15 e yakın haritası ve 6 farklı oyun modu var yine bf3.

Kısaca açıklayayım, MW3 deki matchmaking sistemi aşırı kötü ve hile aşırı derecede var. BF3 de ise avrupa bölgesindeki serverları seçerek onlardan oynuyorsun. PC de serverların farklı kuralları olabiliyor, oyun süreleri değişiyor.

Zorlanacağın noktaları da söyleyeyim, bf3 gerçek savaş oyunu keyfi veriyor fakar mw3 de böyle bir olay yok. Duvardan seken kurşun seni öldürüyorken bf3te, modern warfare de böyle bir olay yok. MW3 de bir adamın üstünde bir şarjörü boşaltınca adam ölüyor, bf3 de ise, 3-4 mermi tutarsa adam iner, ya da headshot tek vuruşta.

BF3 dediğim gibi gerçek savaş deneyimi veriyor, fakat oyun kasımda çıktı ve şu an çok fazla yüksek level adam var, ben oyuna 1 ay önce başladım ve hala baya zorlanıyorum, çünkü önceden hiç BF oyunu oynamadım, ve karşımdaki adamların yerine göre çok yüksek silahları olabiliyor.

MW3 te de level mantığı var ama daha yapay.

Campaignde ise MW3 döver, ama multide BF3. MW3 ü private serverlarda oyunu satın almadan oynayabiliyorsun, fakat BF3 ü almadan multi oynayamazsın
  • bonjurkes  (08.03.12 13:29:45)
BF3 online olarak muhteşem. Ayrıca internetten rus cd-keyi ile satanlar var, 35TL civarında bir şeydi, ingilizce yamasını indirince da rahatça oynayabilirsin. Ben satın aldım, oynuyorum gayet de keyifli.

  • sıfırbir  (08.03.12 13:30:58)