Amatore dslr onerisi

Meslegim dolayisiyla 2 aylik fotografcilik egitimi almam gerekiyor. Fotografci olmayacagim ama isimin belli bir parcasi olacak. Basic duzeyde bilgiye sahip olmam gerekli. Canon D550 almayi dusunuyorum. Ama nereden almam gerekli lens de almali miyim yoksa sadece govde alip lensi daha sonra mi alayim? Bir de Amerika'dan almak mantikli olur mu? Garanti konusu sonradan sıkıntı yaratir mi?

istanbuldaysanız sirkecideki hayyam çarşısından alın. amerika ile aynı fiyattır ve 1 yıllık dukkan garantisi verir çarsıdaki her dukkan. 550d ye karar vermişsiniz fakat neden 500d değil? belli bi sebebi yoksa 500d daha uygundur sizin için. gövde alıp lens almazsanız fotograf cekemezsiniz.

  • fenerliyim ama feneri delgado  (02.03.12 08:40:28)
orta halli bir gövde aldıktan sonra asıl işi lens yapar. yaptığınız tanıma göre şahsi görüşüm makineyi kit lensi ile birlikte almanız, size yetecektir. ve abd illa ki tr'den daha ucuzdur, ayrıca garanti mevzusunda da; bu aletler düşme çarpma haricinde öyle çok bozulan şeyler değil. onlar da garanti kapsamında değil zaten. sorun olacağını düşünmüyorum.

unutmadan, sadece fotoğraf çekimi için bir makine arıyorsanız 450d gibi video çekim özelliği olmayan gövdeler de fazlasıyla işinizi görecektir, hem fiyat olarak daha uygundur.
  • elalemin derdi  (02.03.12 09:06:37)
Ankara'dayim maalesef. Aslinda d500 daha mantikli sanirim benim icin. Starter seviyesindeyim cunku. Ama video cekmesi de gerekiyor. Peki pentax k-r serisi sizce uygun olur mu? yoksa dslr konusunda illa nikon yada canon mu?

  • esma_sultan  (02.03.12 09:31:31)
video da önemliyse pentax ve nikona bulaşmayın bence canon 550d tam sizlik. bir de amerikadan getirtme şansınız varsa kesinlikle öyle yapın.

lens olarak da kit lens işinizi görür. anladıgım kadarıyla özel bir amaç için almıyorsunuz çünkü.
  • halitkin  (02.03.12 11:11:40 ~ 11:12:32)
500d de full hdye kadar video ceker. ben kurumsal filmler cekıp satmıstım bile onunla yaptıgım ıslerden

  • fenerliyim ama feneri delgado  (02.03.12 18:08:03)