Olimpos: Sorular sorular sorular...!

1- olimposta kalırken böyle kolaylıkla gidilebilecek, yakınlarda bulunan yüzülesi plajlar/koylar tavsiye edin bana. önerin evet. bir gün de şuraya git abi çok güzel plajı/suyu felan diye önerin valla giderim.

2- aktivite önerin bana istiyorum evet. yat turudur, dağ bayır gezip mutlaka görülesi yerlerdir. yakınlarda bazı yerler olur hani ademoğullarından uzaktır, huzurun en koyusuna daldırır insanı, manzarası alır götürür dere tepedir. tarif edin önerin istiyorum. biranı al git oraya desin biri bana.

3- diğer tatillerden farklı olarak olimposa giderken kişinin yanında kesinlikle bulundurması gereken bir şeyler var mı? sinek varmı mesela (?) ona göre off-kov-git sinek ilacı felan alırım. küçük bir yer sanırsam peki eczane varmı (oha)? ilaç olayı yani. başka ne koymalıyım bavula mutlaka? kuru sıkı :)?

4- ne kadar rahat bir ortam efendim bu olimpos yararlısı? demem o ki: ben ve yavuklum (ikimizde erkek cinsine tabiiyiz), çift/sevgili/birlikte huzur arayışına çıkan iki insan formu olarak rahat edermiyiz ki ciddi ciddi burada kalırken? kimsenin kimseye dönüp bakmadığı, herkesin kendi halinde huzuru/içkisini yudumladığı bir yerdir dediler ama öyle mi haggaden. gittiğim gün belli olur anlarım/z zaten de ben yine de buranın müdavimlerine bir sormak istedim. bizim için rahatlıktan kastım bir kız ve erkek ile aynı yani böyle iki insan ne kadar rahatlık ararsa benimki de odur! mykonos beklemiyorum, ben daha keşfetmeden, nerde eski olimpos geyiği dönmeye başlamış bile(duyumlara göre) ama sevdiceğimin elinden tutup gezmek, hamağa yayılıp malak gibi birlikte uyumak hayal midir ki artık?

5- belki akut dozda huzur fazla gelir antalya'ya veya yakındaki ilçelere gün içinde gidip-gelmek isteriz, bu yerler hakkında da öneri yapsanız. mesela yemek olayı. antalya'ya veya diğer yakın ilçelere gittiğimde hangi mekanda ne yemeden dönmemeliyiz, hangi bara gitmeliyiz? ya da buraya niye gidicen manyakmısın birşey yok da olur. bize her türlü soru, öneir ve eleştirilerinizi yollayabilirsiniz.

soruları boş bırakmayın, istediğinizden başlayın. daha aklıma gelirse yazarım. bronz günler.

olympos'un sahili artik izmarit kokuyor. berbat bir kalabalik, sıkıcı bir ortam halini almis orasi. en azindan 1 ay once oyleydi. 1 gun kalip kendimizi disari zor attik. insanlar beyaz sahin'leriyle denize giden yolda son ses sacma sapan muzik dinleyip turluyorlar. kumburgaz sahilinden tek farki artik denizinin biraz daha guzel olmasi. evet -biraz daha- guzel olmasi. tabi plastik poset, sigara kutusu ya da kullanilmis olmasi kuvvetle muhtemel prezervatif ile yuzmekten hoslanmiyorsan.

olympos'a ilk kez 99 senesinde gitmistim. su an ile o zaman ki farki anlatabilmem mumkun degil.

huzuru orada bulabilecegini hic sanmiyorum.
  • aksak kurbaa  (19.08.08 12:53:09)
(bkz: sundance nature village)
olimpos yerine tercih edebilirsiniz en az onun kadar guzeldır , olimposa gezmeye gidersiniz , bir aksamda yanartasa cıkarsınız daha fazlada takılmazsınız olimposta ben olsam oyle yapardım .
bu zamanda inanılmaz sıcak olur , klimasız oda kesınlıkle kiralamayın...
cıralının hemen yan taraflarında ulupınar diye bir yer var , dere kenarına konumlanmıs restoranlarda kavurma ve erzincan tulum peyniri ile rakı ıcebılırsınız hemde acık havada derenın suyundan olusan dogal klima esliginde :))
olimpos bahar aylarında gercekten cok rahat bir yer ıken ,yazın gıttıgımde bu rahatlıgı bulamadıgımıda belirtmek isterim.
gittiginiz bolgede bar/diskotek aramak yapacagınız en sacma sey olur ; gerci bir cok yer mevcut ama son derece gereksızdırler benım kafamda .bırakın dogaya ,tarıhe ve denıze kendınızı derim ben .!
3) yanınızda bulundurmanız gereken sey bir hippi ruhudur; ve içecegi?

iyi ve mutlu tatiller
  • dodocan  (19.08.08 13:48:59 ~ 13:51:44)
1. 1 ay önce oradaydım. bence hala huzurlu bir yer. fakat iki erkek rahat bir şekilde dolaşılır mı ondan emin değilim. olimpos hafta içi bile olsa ciddi bir yerli turist akınına uğramaktadır. sahili ise kemer ya da belek civarından kat kat daha güzel. denizi ise buz gibidir. o sıcakta oh la la tabi.
bir tesis olmadığı için sigara içen öküzlerimiz canım çakıllara sigaralarını gömmekte ve adamı sinir etmektedirler. denizde ise çok daldım gözlükle zaten cam gibi deniz ama rastladıklarımı sayayım: bira şişesi, kola tenekesi, gazete. prezarvatif benim şansıma çıkmadı. bu saydıklarımı da dipten çıkardık. açıkçası belekte kimbilir neler vardı ama deniz pisliğinden göremiyorduk.
2.aktivite olarak kaya tırmanışı, dağ yürüyüşü ve yat turları pek mümkün. yat turunu da tavsiye ederim zevkli oluyor baya.
3.Oralarda tatlı su ve tuzlu su kesişiyor yani deremsi ortamlar oluşuyor. Yani sinek olabilir. Zaten akıllı insanlar bu zamanda yanlarına sinek koruması almadan çıkmamalılar.
4.ya emin değilim ama oha diyorum kusura bakma. iki erkek aynı hamakta. nesiniz ya minyon mu yoksa tek vücut olma hastası mı? en iyisi yatakta yapın o hareketlerinizi ama ortama bakıp duruma göre davranmayı tavsiye ederim.
5. antalya'da bir halt yok ve nerdeyse 3 saat yol çekersin. bence migros alışveriş merkezinde fast food yemeden dönmemelisin :) böyle soruya böyle cevap hesabı. şaka bir yana belek'e gidersen merkezinde bir kebapçılar var süper kebap yapıyorlar onları yiyebilirsin. köfteci falan derlerse uzak dur derim ben yedim en süper köftecide ama boktandı. bar olarak titanik mi vardı birşey vardı onu sorun gidin.
  • ozdek  (19.08.08 13:59:45)
@aksak kurbaa: artık çok geç :) herşeyi ayarladım

@dodocan: kalıcak yeri ayarladım çoktan (önce sorsaymışım keşke). eylül gibi gidicez zaten ama yine de klimalı oda seçtim. diğer önerilerini dikkate alıcam. hippi ruhu kaldıysa içimizde çıkar sanırım ortamına göre :)

@ozdek: huzur ok, sinek ok, aktivite ok. antalya'yı hiç görmediğimden kısa da olsa uğrarım sanırım o da ok. gelelim iki erkek ve hamağın maceralarına :) ya dev gibi hamaklar var iki kişi uzanılabilen benim kastım oydu zaten. tek vücut olma hastasıyım evet. hamakta yiyişmek!/sevişmek değil zaten istediğim. "o hareketler" dediğin, önce de açıkladığım gibi bir kız-erkek çiftin sınırları dahilinde. tam da sormak istediğim buydu aslında. bana göre "normal" olan "o hareketleri" kaldıramayan tatilcilerle dolu mu olimpos onu merak etmiştim. çok mu "hassas" bir şey sordum lan acaba. çok hassas bulan sözlükçüler dördüncü soruyu atlasın madem.
  • cinematography  (19.08.08 14:53:53)
- kalacak yeri ayarlamissiniz gerci ama umarim varuna'dir burasi. olimpos'un cogu pansiyonunda yemek sirasi + kotu yemekler ve kalabaliktan baska sey bulamassiniz. biz gecen ay ilk kez burada kaldik. pek gosterisli bir yer degil, arkadaslarimiz orada diye gitmistik ama cok memnun kaldik. sabah kahvaltilarini ve aksam yemeklerini masaniza servis ediyorlar, yemekler bence mukemmel ve doyurucuydu. karisan gorusen pek olmaz. iki erkek arkadasimiz ayni odada cift kisilik yatakta kaliyorlardi gerci heteroseksüellerdi ama sevgili olsalardi da kime ne, orda tuhaf karsilanmazlardi gibime geldi.

- aksamlari tekne turlari icin musteri toplayan bir abi var, kaldiginiz pansiyona gelir gelmek isteyip istemediginizi sorar. gelmezse siz gidin bilgi alin orange pansiyonun karsisinda bir masasi var orada duruyor. gezi teknesi icin uzun turu tavsiye etmem. gununuz yollarda gecer. sabah 9 gibi pansiyonunuzdan alacaklar ve iki saati bulan zorlu bir yolculukla baska bir yerden bineceksiniz -tekirova'ydi galiba- teknenize, uzun tur diyince biz tekneyle daha uzun gezecegiz sanmistik ki tam tersi daha az vakit geciriliyor teknede. kisa turu tercih edin, 10 gibi olimpos sahilinden binin teknenize. goturdukleri koylar cok guzel, denize girmek ve yeni koylar gormek icin en ideali. teknede yuksek sesli arabesk muzikten ve kargasadan hoslanmiyorsaniz ozellikle belirtin. sizi sessiz sakin, guzel bir tekneye versinler. biz ne yazik ki uzun turda boyle bir tekneyle berbat bir gun gecirdik bu yil.

- olimpos'da iki erkek sevgiliye bakis acisi gundelik hayatinizda karsilasacaklarinizdan cok da farkli olmayacaktir herhalde. iki insanin sigabilecegi hamak bulamazsiniz zaten ama bulup birlikte uzansaniz bile merakli bakislar illa ki olacaktir ama olayin tacize varacagini sanmiyorum yine de.

- yanartas'a hicbir olimpos tatilimizde gitmedik ama cogu kisi de gitmeyin dedi. yol uzun suruyor, bir numarasi yok vs. dediler kisisel tercihinize kalmis.

- iki sevgili gidince izole oluyor insan ama orada kafa dengi birilerini bulabilirseniz birlikte icip dagitmak da o kadar kotu degil. biraz renklendiriyor aksamlari. aksam bunun disinda yapacak pek bir sey yok. ha gece sahile gidip etrafta surekli bagiran tiplerden sinir olup pansiyona donmek de var ama iste sinir oluyor insan. takmayacaksaniz oraya da gidin, yildizlar, deniz guzel yani:)
  • neriman koksal  (19.08.08 16:25:37)
keşke çıralı kısmını tercih etseydin. eğer rezervasyon değiştirme/iptal durumun varsa çıralı daha iyi. en azından denize yürüme mesafen 1 dakikadan az. olimposta ormanımsı bi yeri aşman gerekiyor...

  • zminrna  (19.08.08 18:55:35)