Balıkesir Tren Garı'ndan Akçay (Zeytinli) a ulaşım

Trenle gideyim diyorum ben. Limon'da da benzer bir sorum var, ben buradan da sormak istedim. balıkesir - akçay arası 85 kilometreymiş ve dolmuş tarzı arabalar gidiyormuş denildi, ama başka bilenlerin farklı görüşleri veya onaylarını da almak isterim. balıkesir tren garı'ndan otogara nasıl gidilir, oradan akçay'a giden en lüks vasıta nedir, sorularım bunlar.

tren garında indiğiniz zaman hemen ön tarafında duraklar var oradan terminal veya otogar yazan minibüslere bindiğiniz zaman 15 dakika içerisinde varırsınız. eğer gece yarısı ile sabah vakitleri arasında varırsanız bu minibüsler çalışmıyor. diğer bir alternatif ise (garanti olan)tren garın önündeki yolun hemen diğer tarafında toplu taşıma merkezi var oradanda 15 dakikada bir terminale otobüsler kalkıyor. otogara ulaşım bu şekilde.
otogardan akçaya ise metro ve kamil koç un arabaları var. onları da tercih edebilirsiniz..
zeytinlide görüşmek üzere : )
  • dis kapinin mandali  (13.08.08 01:23:47)
gar'dan indikten sonra hemen sağ çaprazında bulunan toplu taşım merkezindeki terminal otobüslerine ( mavi-yeşil boyalı olanlar ) binerek gidebilirsin. dolmuşlarla uğraşma hiç.
ama otogara gelicne boşuna kamil koç, misyatur falan uğraşma.. hatta limon'a yazdığım şeyi de kopyalayivereyim ben sana.

"""
bunun dışında diğer şehirlerden gelecek vatttandaşlarımız içinse balıkesir otogardan her yarım saatte bir akçay'a seferler düzenlenecektir. balıkesir seyahat-misyatur sponsorluğundaki bu seferlerimizin ücreti 10-15 ytl gibi bir şey olmaktadır.

balıkesir seyahat-misyatur için önemli not: (bkz: misyatur/@os)
"""

benim tavsiyem direk izmir'den akçay'a gitmen olur...

çanakkale truva, metro ve kamil koç'un izmir-çanakkale arabaları akçay'dan geçiyor.
ve yine copy paste:

"""
İzmir-Akçay
19 YTL ( Alanya-Çanakkale Seferi her gün sabahın bokunda )

süre olarakta yaklaşık 4 saat gibi bi vaktinizi alır.

Diğer firmalardan kaça bulursunuz bilmiyorum, Nilüfer'in seferi yok o yüzden boşa sormayın oraya..
Çanakkel Truva, Metro gibi firmalar gidiyor Akçay'a kadar. Gerçi fiyatta pek oynama olmaz
""""
  • os  (13.08.08 01:45:04)
cikis noktaniz ankara gari ise, akcay a otobus aktarmali balikesir seferleri var.
sanirim son tarih 31.08 idi.

  • helenart  (13.08.08 20:56:16)