Pastane - En Güzel Pasta

En güzel pastaları yapan pastane neresi? Kuru pasta ve yaş pasta olarak ya da özellikle beğendiğiniz alt kategorilere ayırabilirsiniz bu güzelliği. Bir de ayrıca muzlu pastayı soruyorum. Adana, İstanbul öncelikli olmak üzere dünya çapında söyleyebilirsiniz. Kendi yaptığınız pastadan ikram edecekseniz, en güzel benim pastam diye de ortaya çıkabilirsiniz:)

istanbul: pelit pastanesi ve venüs pastanesinin yaş pastaları süper. ama biraz tuzlu fiyatları.

  • kurremkarmerruk  (11.08.08 17:12:35)
pelit'te hemfikirim; ozellikle cikolatali muzlusu $ahanedir.

www.pelit.com.tr
  • dolphingirl  (11.08.08 17:36:04)
İzmir'de Reyhan Pastanesi'nin yaş pastaları ve özellikle cheesecake'leri süperdir.

  • pathetique  (11.08.08 17:43:38)
istanbul savoy pastanesi, cihangir. her nevi yas pastasi cok guzeldir. visne cikolatasini yemeden olmemeli. kuru pastalari da iddialidir. favorim tulum peynirli minik kruvasan gibi olani. alman pastasini da cok guzel yaparlar.hepsi guzel kisaca.
www.savoypastanesi.com

  • pyro clustic flow  (11.08.08 17:57:08)
ankara su pastanesinde de güzel pastalar vardır.ben memnun kalıyorum her gidişimde.

  • alternatif  (11.08.08 20:28:13)
pelit tabi ki süper pastalar yapar, emek pastanesi de bunlar zaten bildiğimiz. asıl inanmayacaksınız ama aslı börek inanılmaz güzel pastalar yapıyor. içinde şu olsun, bu olsun, üstündeki süslemeler şöyle olsun böyle olsun bilmem ne cart curt diyorsunuz, adamlar size olurunu olmazını gayet mantıklı bir şekilde açıklıyorlar, temelde de istediğiniz gibi bir pasta yapıyorlar ve istediğiniz saatte istediğiniz yere getiriyorlar.
üstelik fiyatları da inanılmaz makul, her tür davet, nişan, düğün, parti... tavsiye ederim. üstelik şöyle bir şansınız da var, kuru pasta, börek, zeytinyağlı meze vs... her şeyi tek bir yerden halledebiliyorsunuz, her şey kapınıza geliyor.

  • alcea  (11.08.08 20:43:42)
(bkz: beyaz fırın)

  • galahad  (11.08.08 21:24:58 ~ 21:25:19)
izmir: reyhan ve bravo

  • merope  (11.08.08 22:13:46)
Çevre pastanesi
Mecidiyeköy/İst.

  • slack  (11.08.08 23:14:59)
pelit'te muzlu ve çikolaalının ismi ekpa'dır.ısrarla isteyiniz deneyiniz ve denettiriniz.

  • solipsist  (12.08.08 00:17:08)
izmir'de lozan pastanesi ünlüdür. 1969dan beri
www.lozanpastanesi.com.tr

  • tom riddle  (12.08.08 02:49:07)
Ankara'da liva pastanesi. ohhşş!!!

  • kahvegibi  (12.08.08 09:28:51)
Divan.

  • ezeriko  (12.08.08 10:18:03)
Ankara'da Big Chefs ve Swissôtel'in pastaları muhteşem oluyor, başka bir alternatif yok bence.
İzmir'de ise Reyhan ve Bravo.

  • the rain baron  (12.08.08 10:27:03 ~ 10:29:27)
Şişlideki osman pastanesi bir numaradır. yaklaşık elli yıldır aynı dükkanda hizmet veriyorlar. camiye yakın, osmanbeye doğru anacadde üzerinde.

  • comudus  (27.02.09 12:40:37)