Parfum Tavsiyesi?

Hemen soruya geciyorum;

Simdiye kadar kullandigim ya da kokusunu bildigim parfumler;

-Bvlgari Aqua
-Armani Aqua di Gio
-Contradiction
-212 Men
-Sculpture
-Issey Miyake l'eau d'issey
-Yvsen Lorent La Nuit Homme
-Fahrenheit
-Rochas
-Arko Tras Kolonyasi (Hem Sari, hem Mavi :)

Benim istedigim ise, daha cok ferah kokan, deniz kokusunu andiran ama cok ta hafif olmayan bir koku. Icinde biraz nareciye/baharatimsi kokular da olabilir. Bir nebze contradiction ve bvlgari aqua karisimi gibi. Bilmem anlatabildim mi?

edit: vamilyaymis, cukulataymis o tip kokan parfumlerden istemiyorum.

212 dediğine uyuyor aslında ama dunlop dene isterim bir de.

  • yoa  (06.02.12 12:43:20)
david beckham

  • Jan Valjan  (06.02.12 12:43:25)
carolina herrera for men

  • Laodike  (06.02.12 12:53:48)
@yoa, 212 de ferhalik ve deniz kokusu yok gibi. bir de dunlop sadece dunlup mu. bu kadar mi? baska ismi cismi yok mu?

  • cbe  (06.02.12 13:05:42)
deniz değil, narenciyeli-baharatlı, dediğiniz kokulara uzak ama hakikatten iyi bir parfüm:
(bkz: armani mania)

  • Dr. Kissingher  (06.02.12 13:07:54 ~ 13:08:29)
bir şey diyeceğim de alınma; hepsi çakal parfümü. sonuna kadar destekliyorum koku değiştirmeni.

Brut al, erkek gibi kok.

Brut Oceans
Brut Musk
Brut Passion
Brut Instinct
  • humancentipad  (06.02.12 13:11:55)
Davidoff Cool Water?

  • charlesbukowskiineksi  (06.02.12 13:14:48)
@Dr. Kissinger,
Armania mania, armani code'a mi benziyor. oyleyse hic bulasmayim.

@humancentipad,
niye aliniyim la, ergen miyiz biz.

@charlesbukowskiineksi
sen diyince hatirladim, arkadasta vardi o parfumden. bana gore degil.
  • cbe  (06.02.12 13:21:25)
dkny men test edildi onaylandi !! kokusu bir cok hatundan + puan aldi,

  • oeh  (06.02.12 13:41:22)
Calvin Klein - Obsession (kış kokusudur)

üstte: kişniş, lavanta, mandalina, limon, bergamut, misket limonu, tarçın
ortada: muskat, karanfil, yasemin, adaçayı, brezilya gülü, çam, mür ağacı, böğürtlen
altta: amber, sandal ağacı, silhat, misk, vanilya, kabe samanı

daha ferah bir seçenek ise Paco Rabanne - Ultraviolet olabilir.
Üst notalarda bergamot ve sulu meyveler; orta notalarda öğütülmüş nane ve baharatlar; temel notalarda ise sedir, meşe yosunu ve sandal ağacı kullanılmıştır.
  • 9kuyruklukedi  (06.02.12 14:02:07 ~ 14:04:34)
@cbe, bilmiyorum hacı, hatırlamıyorum kokusunu ama büyük ihtimal alakası olmayabilir, armani he'den bizzat kendim koklayarak mania'ya geçtim, zevk sahibi ve sosyetik kadınlarla beraberim, birçoğundan geçer not aldı kendisi.

  • Dr. Kissingher  (06.02.12 14:40:59)
paco rabenna one million

  • diyojenimtırak  (06.02.12 15:06:31)
tabiiki ;

Fahrenheit
  • primetime  (06.02.12 15:34:23)
dsquared2 nun parfümlerine bakın.
bir de the body shop white musk man güzeldir.

  • you are my lethe  (06.02.12 16:24:29)
okudugum yorumlara gore iki parfum one cikiyor;

davidoff echo men
white musk (body shop)
  • cbe  (07.02.12 09:56:06)