bi altın hesabı sorusu daha

vadeli altın hesabı açtırmak istiyorum. kuveyttürk ve teb arasında kaldım. teb %1.5'a kadar faiz oranı diyor, kuveyt türk'ün faizleri hakkında bi bilgim yok. hangisi daha iyidir, kuveyt türk nasıl bir bankadır güvenilir midir? bir de kuveyt türk 10 gram üstündeki altınları faizi bozmadan alıp satmama izin veriyor anladığıma göre. 15 gr'mım varsa faizimi bozmadan 5gr'mı alıp harcayabiliyorum galiba. hangisinde al-sat işlerimi hızlı ve az farkla yaparım? bilen bi el atsın.

ben vadeli altın hesabına karşıyım, vadesiz düşünün derim

  • disfircasiyimben  (31.01.12 14:39:17 ~ 14:39:27)
Bir bankacı olarak söylüyorum uzun vadeli altın/dolar (ons/kur) fonlarına uzan vadeli ana para korumalı yatır parayı ve kulağının üzerine bir yıl yat; para çoşsun. yok istemem dersin vadeli altın hesabı zaten yok; sen parayı veriyorsun maddi olmadan altın alıylorlar... böyle yapacağına gram altın hesabı aç ya da gümüş piyasasına oyna.

  • fadike  (31.01.12 21:42:53)
kuveyt türk altın hesabı gayet kullanışlı.

  • dis kapinin mandali  (01.02.12 23:09:21)
kuveyt türk altın hesabı gayet kullanışlı.

  • dis kapinin mandali  (01.02.12 23:09:52)
bir bankacı olarak şunu söylemek isterim; daha önce çoğu kez altın hesabı kullanmış biri olarak: teb'in altın fonu var mesela anında bozdurabiliyorsun ve tl bazında tutarını anlık olarak izleyebiliyorsun. zaten altın hesabını vadeli yapsan da vade farkı getirisi çok düşük (%1 falan)

  • sortayms  (01.02.12 23:20:31)