Sizce ben takıntılı mıyım? yoksa...

şimdi sorun şu:

birşey yaparken hep çift sayıda yapıyorum.örneğin; su mu içicem 1 bardak içersem günüm kötü geçeçek diye düşünüyorum ki 1 bardak içince kötü geçiyor.odadaki ışığı bile açarken aç kapa olarak yapıyorum vs daha çok var.

bu huyumdan kurtulmayı denedim yani hep teklerde tuttum ama gün içerisinde hep kasvetli dolaştım ve kendimi mutsuz hissettim.bunların artık gercek olduklarını düşünüyorum.hayatımın bir parcası.bu takıntılar olmadan bende yokum gibi bişey.ne yapmam lazım?

çok klasik bir obsesif komplusif bozukluk belirtisi diye alıyorlar bunu. ancak bu hesapla toplumun %80i falan obsesif. ben dahil:)

  • amlakit  (30.01.12 22:25:41)
bozukluk olması için:

daha doğrusu hastalık olması için:

sizin sosyal ekonomik konumuzu mahvediyor mu?

çok başarılı bir doktor hakim öğretmen subay mimar mühendis şarkıcı olacakken

sırf bu yüzden

parasız arkadaşsız kimsesiz işsiz mi kaldınız?

yoksa günde 5 dakıkanızı alan sacma salak şeyler mi?

buna hekim bizzat gorusup karar vericek...
  • bencilata  (30.01.12 22:31:47)
obsesif kompülsif'in birçok çeşiti var. bende titizlik hastasıyım mesela, oda obsesif'e giriyor. bunun yanında iddaa oynarken 4-6-8 maç oynarım, tek rakamda kesinlikle bırakmam kuponu, buda bi çeşit obsesif kompülsif bozukluğu. küçükken resmen paranoyaktım, aynı düşünceleri defalarca aklımdan geçirirdim ama yaş ilerdedikçe geçmeye başladı bu durum. zira sadece zamanımı çalıyordu bu durum, bunun farkına varıncada zamanla attım üzerimden bazı huylarımı. kendi kendimin psikoloğu oldum ki, buda ayrı bi obsesif kompülsif bozukluğu bence:)

  • blackmail  (30.01.12 22:37:19)
ben defalarca test ettim bunu.hep teklere yöneldim.teklere yönelincede iş benim için çığırından çıkıyor.

ya cok zor.duş alıyorum ya teke gecince benim için çok kötü oluyor.bir gün içinde 2 kere duş aldığım oluyor.

not: yasım 18
  • spesifikasyon  (30.01.12 22:42:01 ~ 23:06:42)
hmmm. is iki kere dus alma derecesine geldiyse bence hayatini bariz bir sekilde etkiliyor demektir. bence adam akilli bir psikiyatriste danisman senin icin en iyisi olur.

  • sakura  (30.01.12 23:13:14)