dj'ler neden hep macbook kullanır

soru başlıkta. böyle büyük dj'lerden bahsetmiyorum akşam yemeğine gittiğimiz normal yerlerde de, bazı grupların konserlerinde de arkada macbookla oynayan bi herif hep oluyo. ben de mac kullanıyorum ama ha windowstaki itunesdan çalmışsın ha macteki itunestan. eğer benim bilmediğim über süper bi djlik programı varsa os x için bu heriflerin kullandığı nedir o?

mantıklı açıklama yapmak için bir sürü şey diyorlar da bence sadece geleneksel bir durum olduğu için.

  • atmosphere  (27.01.12 16:01:03)
iTunes'in Windows versiyonu pek iyi çalışmıyor zaten ki iTunes'tan da DJ'lik yapılmaz bence :)

  • roket adam  (27.01.12 16:01:35)
ya dj'likten kastım mix yapmak değil, biraz lüks pub'larda barda oturup yemek müziği çalan herifler oluyor, onları kastediyorum.

  • like it or not  (27.01.12 16:05:21)
çünkü kapağın üstünde ışıklı bir elma var, karanlıkta güzel parlıyor.

  • celeron 300a  (27.01.12 16:07:37 ~ 16:07:48)
vala orada ki çalan djlerin müzisyenler olduğunu varsayaraksak ve mac osx de ableton gibi programların daha iyi (iyi mi desem, ses kartı vb çevre birimleriyle daha sorunsuz çalışan mı desem bilemedim) çalışacağından dolayı mac os x almış olabilirler.

  • mirac  (27.01.12 16:11:10)
abi nasıl ki kıçı kırık şirketler bile (türkiyeden bahsediyorum) iphone için uygulamamız var diye bağır bağır bağırıyorsa aynı sebepten. Apple ve ürünleri kullnmak bu ülkede hala prestij kaynağı olarak görülüyor.

  • zgn  (27.01.12 16:43:59)
doğru cevabı veren tek kişinin tik almaması garip. prestij doğru cevap. iyi bir görünümü var apple'ın. lüks restaurantta casper ya da exper kullanılması biraz garip kaçardı değil mi?

  • lorenzen  (27.01.12 16:52:36)
prestij bir yana asıl nedeni müzik programlarıyla çalışırken daha stabil olması. mavi ekranı yemezsiniz yani performans sırasında. Bu arada sırf artizlik olsun diye kullananlar da var onları geçiniz.

  • everyone looks so good from here  (27.01.12 16:56:46)
Celeron300a'nin verdigi cevap dogru.

  • atmosphere  (27.01.12 18:26:53)
dj'ligin yani sira produksuyonla ilgileniyordur, dolayisiyla logic kullaniyordur. logic kullanmak icin de mac os isletim sistemi olmasi gerekmetedir.

  • groovettin  (27.01.12 20:01:39)
prodüksiyonla ilgileniyorsa mac bu iş için biçilmiş kaftandır hemen ışıltılı bir elma diye bok atmak yersiz olur. En basitinden mac'in Core audio olayı bile müzik açısından windowstan öndedir. bilinçlenelim ondan sonra bok atalım diyorum

  • sabor  (29.03.12 14:36:26)