Amatör Çekim Olay Haber

Bu amatör çekimler haber kanallarına nasıl ulaşıyor? Amatör çekimin sahibi bir kanala mı satıyor, o kanal diğer kanallarla mı anlaşıyor yoksa ne kadar çok kanala satarsam kardır mı oluyor, ne dönüyor bu olayda?

bana kalırsa haber ajansları alıyorlardır. oradan kanallara dağılıyodur.

  • hareket saati gecmis otobus kaptani  (28.07.08 20:14:40)
Haber ajansına ne kadara satıyordur, hangi haber ajansı kaç kanala gönderiyor bunları bilerek mi veriyor?

  • ermanen  (28.07.08 20:16:37)
tabi piyasayı bilmiyorum ne kadara gider böyle görüntüler bi fikrim yok ama kişi bir kere sattıktan sonra o artık ajansın görüntüsü oluyodur ve ajansta parayı bastıran herkese bu görüntüyü satabilir bence.

  • hareket saati gecmis otobus kaptani  (28.07.08 20:53:45)
Hemen söyleyeyim: Haber ajansları olay yerine gelir gelmez görgü tanıklarına soru sorarken diğer yandan "Görüntü alan var mı?" diye herkesi arıyorlar. Fiyatta da anlaşılınca görüntü alınıyor.

  • hlathguth  (28.07.08 21:18:04)
gazetelerin istihbarat birimleri buluyor o kişileri hlathguth'un dediği gibi. ki sırf bu işleri takip edip para kazanmaya çalışan amatörler var.

  • nihilanth  (28.07.08 21:42:22)
haber ajanslari kendilerine bagli bulunan haber kanallarina görüntüleri ücretsiz aktarir. zaten, kanal tarafindan her ay o ajansa belli bir miktar para ödenmektedir.

ayrica, ben ajanslarin cok degerli olmadigi sürece görüntüleri para karsiligindan aldigini sanmiyorum.
  • trimpot  (28.07.08 21:50:59)