Donmuş Ayran

Ilımış ayranı, hemen soğusun diye buzluğa koymuştum 5 dakka sonra alacağımı düşünerek. Kim bilebilirdi ki onu saatlerce orda unutacağımı. Aldım elime 1 adet donmuş ayran... Bozulmuş mudur bu, buzdolabının normal bölmesinde eski haline döner mi?

Denemekte yarar var. Deneyerek gormek en iyisi. Yalniz bana bozulmustur gibi geldi.. Denedikten sonra sonucu da soylerseniz super olur. Ona gore davranalim biz de.

  • vita vinum est  (27.07.08 03:47:33)
bozulmus olmasi icin hic bir neden gormuyorum.

  • compumaster  (27.07.08 05:09:23)
bozulmuş olmaz, heleki donarak. annem birazcık yoğurdu dondurarak ve yoğurtta ezerek değişik bir model ayran bile yapıyordu. bozulmaz bozulmaz

  • radikalherif  (27.07.08 06:11:53)
Bozulmamıştır...
Misal ecnebi diyarlarda frozen yogurt var, sizinki de "frozen ayran" olmuştur en fazla;)

  • late viper  (27.07.08 08:43:28)
ermanen sen bir içmeyi dene, eğer senden cevap alamazsak biz anlayalım ki o bozulmuş .)

  • sirrikadem  (27.07.08 10:45:02)
donan hiç birşey bozulmaz. zaten yiyecekleri filan uzun süre bozulmasın diye derin dondurucuya koymalarıda bundan.

  • etna  (27.07.08 12:01:18)
hiçbişi olmaz. kıymayı bile dondurup sora -mutfakta oda sıcaklığında ya da mikrodalgada- çözdürürken, ayrana hiiç bişi olmaz. rahatlıkla içiniz efem.

  • oceano  (27.07.08 12:32:45)
tadı bozulur.

  • kirk karaktere sigmayacak adam  (27.07.08 14:24:04)