Ekşi Sözlük'ün yanlışı / hatası

Ekşi Sözlük'ün hiç yanlışı/hatası oldu mu "size göre"? Sırf meraktan sordum, hatalı bir soru değildir umarım:) Belki bununla ilgili entry de vardır bulamamışımdır, yalnız zararlarından bahsetmiyorum, o başlığı gördüm... Bir de kime göre neye göre durumu da var gibi soru da, o yüzden size göre ya da çoğunluğa göre soruyorum...

yeni top'lu yazar alımları yanlıştı diye bir çok eski yazar ortaya çıkar bu soruyla, ki bence de yanlıştı:)

  • marmara34  (26.07.08 17:17:58)
ek$i sozluk bir internet sitesi abicigim?! bir internet sitesinin ki$iligi mi var ki dogrusu yanli$i olsun? sen sadece sozlugun moderatorlerini, admin(ler)ini suclayabilirsin verdigi kararlardan dolayi...

ha bana sorarsan, sozluk icin kotu oldu dedigim;

1) (bkz: 21 aralik 2006 sozluk darbesi)

2) (bkz: badilist in kaldirilmasi)

3) (bkz: 4 kasim 2007 klonlarin saldirisi)

1) cogu ki$i 'ay $akaydi zaten, biz eglendik. siz eglenmediyseniz o sizin sorununuz.' dese de bence hem gereksizdi hem de sozlugun imajina olumlu bir $ey katmadi, aksine goturdu. ayrica bu sanal-sozde darbeden sonra sozlukten ayrilan, 'bana gore' sozlugu sozluk yapan bircok yazarin -ki aralarinda bircok celebrity var- olmasi da ayri bir konu...

2) soylemeye bile gerek duymuyorum.

3) yazar alinmasin anlaminda demiyorum tabii ki. ancak af buyrun, $uursuzca yapilmi$ bir alim idi bu. yazar alimlarinin hala kapanmami$ olmasi, halihazirda bulunan moderator sayisi ve bunlarin aktiflik durumu ve caylak-onay bekleyen caylak sayisi goz onunde bulunduruldugunda; sanki aceleye getirilmi$ bir alim izlenimi veriyor.
  • katafalk  (26.07.08 17:23:08 ~ 17:30:20)
yanlış bilgi olsa bile sonradan düzeltilebilir ki?

  • deckard  (26.07.08 18:30:48)
İşte kime göre neye göre durumu var o yüzden yazdım zaten oraya, kötü olduğunu düşündüğünüz, yanlış olduğunu düşündüğünüz şeyler de olabilir ama bu suçlamak değildir illa.. Yapıcı olsun diye seviyeli eleştiri kıvamında olması yeter cevapların...

@katafalk kişilik yükleme sanatı var :) genel sordum sadece suçlamak amaçlı olmadığı için soru, zaten anlamışsın demek istediğimi ve cevabını yazmışsın güzelcene:)
  • ermanen  (26.07.08 18:55:27)
Arkadaşlar, bu soru bana ve başkalarına sorun yaratacak nitelikteyse uyarabilirsiniz ama ayar vermeden lütfen.. Başta masum gibi göründü bana ama şimdi işkillenmeye başladım:)

  • ermanen  (26.07.08 19:10:06)
"herkesin konuşma hakkı olsun, 'ama en çok bizim sesimiz duyulsun'" diye düşünen sözde herkese, özde kendine özgürlükçü "bir çok" grubun ekşi sözlük'ü megafon olarak gözlerine kestirdiklerinin ve hep imrendiğim olağanüstü bir koordinasyonla/organize olarak/topluca yazar olmak için pusuda bekliyor oluşlarının moderasyon, daha doğrusu toplu yazar alımını uygun görenler tarafından fark/tahmin edilememiş olması bence ekşi sözlük' ün kendine yaptığı en büyük yanlıştır.

bunu da hiçbir entry'mde dile getirmeden buraya yazınca birilerini arkadan hançerliyormuşum gibi hissettim ama düşününce sözlükten çok da uzakta değiliz.
  • cashkopat  (26.07.08 20:54:09)