İnsan sesini kalınlaştırabilir mi?

20 yaşında körpe bir gencim. Sesim çok ince olmasa da böyle çocuksu bi ses. Hele videolarda falan kendi sesimi duyduğumda yok artık bu ne biçim ses diyorum. Ama bazen mesela sabahları uyandığımda falan oluyo sesim kalınlaşıyo bariz bi şekilde hem de. bu seste benim çok hoşuma gidiyo. bazen uğraşıp kendim o ses kalınlığını yakalabiliyorum. ama her zaman olmuyo. sigara kullanıyorum sigara da etkiliyo bazen. kimileri de viski sesi kalınlaştırır diyo geçen gün jack içtim ama bi etkisini farkedemedim pek. şimdi soruyorum size bu çocuksu sesimden kurtulup daha kalın bi sese sahip olmak için napmalıyım? var mıdır bi yöntemi?

zaten sigara içiyorsun, bir kaç yıl sabretmen yeterli. alkolü de ihmal etme.

  • celeron 300a  (26.12.11 14:37:47 ~ 14:38:29)
Viski de öyle Temel Reis'in ıspanağı gibi zınk diye etki vermez. Eğer uzunca süre viski ve sigara içersen sesin kalınlaşır.

  • jesterdvine  (26.12.11 14:40:41)
4 senedir sigara, 2-3 senedir alkol kullanıyorum zaten. onlarla olmayacak gibi pek.

  • olebole  (26.12.11 14:43:28)
viskinin de sigaranın da sesi kalınlaştırması tatlı - seksi - hoş anlamda bir kalınlaştırma değil. sesin içine ediyor.

  • 29ekim2011  (26.12.11 14:44:05)
Kalinlasmaz panpa. Ses telleri de kaslardan ibarettir ama body building yaparak gelismez. Allah vergisi neyse odur. Yaslaninca tahribat nedeniyle biraz degisir. Sigarayi da bu hayallere aldanip abartarak icme. Oyle olsaydi sigara bagimlisi atilla tas in sesi adnan polat gibi olmus olurdu.

  • durdenist  (26.12.11 14:46:52)
bu hard metalcilerin bi karışımı vardı. su karabiber karışımı falan

  • neysene  (26.12.11 15:05:00)
mümkün, tiyatrocuların sesi filan da belli alıştırmalarla gelişir çünkü. ama nasıl bilmiyorum.

edit: sakın -bu nedenle- sigara içme, lanet bir şey.
  • firez  (26.12.11 18:13:39 ~ 23:20:22)