kulak deldirme

bi suredir aklimdaydi ve bugun gidip kulagimi deldirdim. bi ufak kupe takti kadin delerken. lakin acelem oldugundan hemen giyinip (?) ciktim.

ee nelere dikkat etmek gerekir? ben ortamdan kacarken kadin 15 gun cikarma bunu dedi.
15 gun boyunca bu kiytirik kupeyi takamayacagimdan cikarip ba$ka bi kupe takayim diyorum. yeni delinmi$ halde olan memeye nasil bi kupe takmak gerek? malzemesi acisindan degerlendirin lutfen.

her sabah du$ aliyorum. bi sorun olur mu? olursa kokmamak icin ne yapmak lazim? kendimi tuzlayabilir miyim?

ne tur malzemeden yapilmi$ kupeler sagliga zararsizdir? nelerden uzak durmak lazim?

ne bileyim i$te dikkat etmem gereken $eyler nedir yazarsaniz en azindan enfeksiyon kapmami$ olurum.

ayrica kulak mememe krem surup bi guzel ovaladilar, ho$uma gitti, sevdim. hamile kalir miyim?

not: erkegim lan (vurgu buraya gelecek).

bi hafta sonra o küpeyi çıkarabilirsin, ama sonra yerine yenisini tak.
alacağın küpe gümüş olsun mümkünse (altın takmadığını varsayıyorum)
her gün ara ara kulağındaki küpeyi çevir, iltihap kuruyunca katılaşıyor, onun önüne geçersin.
çok dandik küpe takmadıktan sonra herhangi bişi olmaz ileride de, zaten kötü küpeye kulağın tepki verir çok kaşınarak, değiştirirsin.
çok dikkat edicek bişi yok, duşunu da yap, kulağını ovalamadıktan sonra bişi olmaz.
  • whoosie  (22.07.08 23:59:57)
bari 10 gün falan kalsın kulağında. yoksa başka bir küpe taksan bile kapanır o delik ilk fırsatta. o küpe diğerlerinden biraz farklı, kalın ve büyük. ileride uzun süre küpe takmasan bile deliğin kapanmamasını sağlıyor. iki hafta nedir ki sonuçta o da küpe diye düşün.

  • deckard  (23.07.08 00:01:33)
tamam canlar cikarmam da kupeyi gorseniz suratima tukururken kupeyi kulagimdan cekip kulak mememi yirtarsiniz. cocuk hastanesinde deldirince boooyle sari ortasinda mavi parlak bi$ey olan kiz cocugu kupesi takti kadin. sonra kafa buldu "cok yaki$ti bence hic cikarma" deyü..

  • dengesiz pamuk  (23.07.08 00:04:46)
üzerine sarı bir bant yapıştır. çıkarırsan, acıdan başka bir şey takamazsın kolay kolay şu an.

  • kurukafa  (23.07.08 00:21:05)
ya abi ben kulagimi deldirirken yanimda kupemi goturuyodum, ya da yoksa oradan bi tane kupe begenip aliyodum. adam da deler delmez cikarip kendi kupemi takiyodum. kulagimdaki 8 delige de ayni seyi yaptim. hic de bi problem olmadi. bu kadar buyutme bence. iki furacin surersin yenisini taktiktan sonra, olur biter.

  • osuruklu  (23.07.08 00:21:27)
@osuruklu,
gecenin $u vaktinde yanimda kupe goturmeyi akil edemeyecek kadar saf oldugum gercegi ile yuzle$tirdin beni. aglayarak uyumaya gidiyorum ben.

  • dengesiz pamuk  (23.07.08 00:27:39)
o tip küpeler genellikle dandik olurlar. saf gümüş veya altın değildirler ve küpeyi 1 hafta taktıktan sonra üzerindeki kaplama gidebilir ( ki bende öyle olmuştu ) tavsiyem bir takıcıdan saf gümüş veya zevkine göre altın küpe alıp şu anda bulunan küpeni değiştirmendir. eğer kulağını bepantene ile koruyor ve arada küpeyi çevirerek kurumayı engelliyorsan, şişme, iltihap gibi bir şey yoksa hemen değiştirebilirsin. tabi yeni küpeyi dezenfekte ettikten sonra.

  • trick style  (23.07.08 01:38:45)
aci gecince diyorsunuz da zaten acimiyor ki? sizlamiyor bile. yani kupeyi cikarinca aci duymam mi gerekecek ve o acidan mi bahsediyorsunuz?

  • dengesiz pamuk  (23.07.08 10:43:12)
evet delme esnasında acı hissetmezsin hatta delme küpesi kulağındayken de neredeyse hiç acı çekmezsin ama o küpeyi çıkarıp yerine yenisi takarken biraz sorun yaşayabilirsin. e artık ona da katlanmak gerek. bepanthen iltihabı önler kullanmanı tavsiye ederim.

  • drgreenthumb  (23.07.08 11:13:59 ~ 11:15:31)