cep telefonu diri dit

son bir haftadır böyle bir şeyden yana derdim var. mesela birisine telefon açıyorum çalmadan önce di ri ditt diye ötüyor ve daha sonra çalmaya başlıyor.. sanki otomatik aramada tuş sesi gelir ya aynen öyle. numara yönlendirmeden dolayı olan ses değil onu biliyorum bu daha telefon çalmadan önce oluyor ve nedense 1 haftadır olmaya başladı. beni mi dinliyorlar?

mesela numara eskiden vodafone'dur 0543 kodlu ama aveaya geçmiştir numara değiştirmeden , işte öyle hatlarda oluyor

  • neo  (22.12.11 21:04:15)
yonlendirmis numarasini baska operatore. telas edecek bir sey yok.

edit: telas edebileceginiz sey su,

mesela turkcell'lisinizdir. arkadasiniz da 0532'lidir.
sizin sadece turkcell'e bedavaniz vardir. siz turkcell'i bedava ariyorum diyip onla konusursaniz, aslinda diger operatorle konusuyor olursunuz ve ekstra para odersiniz.
  • la traviata  (22.12.11 21:04:39 ~ 21:06:18)
ama numara tasımada olan ses degıl onu bılıyorum ve sımdı denedım ev telını aradıgım zamanda da yapıyor.. mesela az once konusuyordum sesım bana yankı olarak donuyor. bu yuzden kıllandım.

  • mevrin  (22.12.11 21:08:49)
hoparloru aktif ediyor olabilir misiniz bir sekilde? sacma gibi ama?

  • la traviata  (22.12.11 21:09:57)
yok cunku sadece yes e basıyorum ve dırı dıt sankı 155 ı tuslarsın ya 3 farklı ses gelıyor sonra yonlendırme varsa o ses gelıyor yoksa dırekt calmaya baslıyor.

baska bır telefona takıp deneyecegım cok kıllandım.
  • mevrin  (22.12.11 21:12:46)
bence bu mesajlar bile okunuyor olabilir. ses kartim okulda haftaicleri, o yuzden duyamiyorum ama belki de bu mesaji gondere basinca dit dit dit oluyodur.

  • la traviata  (22.12.11 21:13:56)
sen beni de gectin :D

neyse sorun telefonla alakalı hatları değiştirdim kullandığım telefon yine aynısını yapıyor. hatla alakalı olmaması güzel en azından.
  • mevrin  (22.12.11 21:20:26)
ya diger hatlar da dinleniyorsa?
ya sizin cep, ev, mektup, fax ne varsa dinleniyor, okunuyorsa?

paranoyakliginiza paranoyaklik katmak istedim.
  • la traviata  (23.12.11 06:59:09)