Cocacola Light vs Cocacola Zero

merabayn, basliktaki iki urun arasinda ne fark vardir? neden isimleri degisik?

light az sekerli
zero sekersiz

  • yarey  (13.12.11 19:38:44)
ikisi de aynı bence. Zero daha çok erkekleri hedef alıyor.

  • skywalkeremre  (13.12.11 19:44:06)
Şeker çeşidi farklı diye biliyorum ben. Şekerden kastım çaya koyduğunuz(7 senedir şekersiz içiyorum bu yüzden koyduğunuz) şeker değil.

Hani şu glikoz, sakkaroz falan var ya. O işte. Farklı onlar.

Mesela Coca-Cola'nın normaliyle Light arasındaki farkı da kullanılan şekerin farklı olması yatıyor.
  • insanlik icin buyuk bir adim  (13.12.11 19:45:08)
en zararlısı zero, daha az zararlısı light, daha da az zararlısı normal cola.
zararsız olanı ise saf su.

  • franz kafka  (13.12.11 19:47:57)
coca cola light 1 cal
coca cola zero 0 cal

  • overdose  (13.12.11 19:54:13)
zeroda lighttan farklı olarak aspartam ve asesulfan-k'nın yanında suklaroz da var.(Bunlar şeker yerine kullanılan yapay tatlandırıcılar
zero ve light kalorileri aynı, 100ml'de 0.2 kcal.
ayrıca zero'nun kafeini daha az (Yaklaşık %25 daha az kafein)
Kaynak: www.coca-colaturkiye.com.tr
www.coca-colaturkiye.com.tr
Benim kendi düşüncem, light isminden dolayı diet kola içmeyen erkek müşterilere hitap edebilmek için çıkardılar, tamamen aynı olmasın diye ufak farklılık yaptılar içeriğinde.
  • gaia  (13.12.11 20:04:08 ~ 20:05:44)
gercekten 0 kalori mi zero.pek inanasım gelmedi.amerikanın oyunu bunlar

  • efendilik dizboyu  (13.12.11 20:05:11 ~ 20:06:04)
bu gün içersin light, yarın giyersin tayt.

  • metox  (13.12.11 20:47:08)
ikisi de aynışey hiçbir farkı yok. erkeklerin 'light' kelimesine karşı alerjisinden dolayı ortaya çıkan bişey. 'hacı bana ordan bi light kola yolla' diyen bir türk erkeği gördünüz mü

  • bego  (13.12.11 21:10:17)