Çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri

Çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri bölümünde okuyan veya okumuş var mı? Nasıl bir bölüm, gelecek vaat eder mi, bitiren nerde çalışır gibi şeyleri merak ediyoruz.. Tecrübeli kişilerden duymak istiyoruz daha çok. Teşekkürler.

bitiren bir arkadasim daha sonra sinavlarina girdi maliye de denetci oldu. ondan once de bir ilce de mal müdürü idi ki kaymakam yarisi derler :)

  • atmacaged  (16.07.08 01:18:58)
Ben okuyorum. okuyacağım, hep okuyacağım.

Biraz arada kalmış bir bölüm gibi. Ne iktisat kadar sayısal, ne uluslararası ilişkiler kadar sözel. Asıl amacı da zaten ''sendikalarda çalışmak üzere donanımlı eleman yetiştirmek''. Tabii ki bizim memleketimizde işler biraz çorba olduğundan bir anda kendini başbakan falan olarak bile bulabilirsin. Ama sonuç itibariyle iktisatla alakalı bi bölüm en nihayetinde.

Gelecek vaat edip etmeyeceği tamamen kişinin kendisiyle alakalı. Okulu bitirdiğin zaman sınavdan sınava koşuyorsun, iyiysen giriyorsun bir yerlere, kurtarıyorsun hayatını. Ama o sınavlarda başarısız olursan da başarısız oluyorsun. Bence iktisat fakültesindeki herhangi bir bölümde okumak çok fark yaratmıyor diğerinde okumaktan. Hepsi üç aşağı beş yukarı aynı. Dediğim gibi önemli olan iyi ortalamayla mezun olup diploma sonrasında gireceğin sınavlarda iyi puanlar almak.
  • godless killing machine  (16.07.08 02:16:19 ~ 02:17:29)
(bkz: #11907655)

  • sijwocaq  (16.07.08 11:21:03)