mütevazı/efendi kişinin siklenmemesi

hatunların efendi adam yerine pic tercihi konusunu biliyoruz. boyle bir sey genel insan iliskileri icin de gecerli mi sizce? cevresinde ya da kendi hayatinda boyle bir durumun farkina varan var mi?

alcak gonullu ya da efendi insanlar sosyal cevrede daha az el ustunde tutulur, daha az onemsenir adamlar mi oluyorlar? Eger oyleyse nedeni sizce nedir?

bence el üstünde tutulmuyor. kendi halinde, sessiz, efendi insanlar toplumsal cinsiyet rolleri nedeniyle "yeterince erkek" bulunmaz. küfretmeyen erkek olmaz mesela bunlar için. kimse de "yok öyle bi şey" diyemez.

  • yazaryan  (03.12.11 01:29:28)
yok öyle bi şey. efendi adam yerine piç adam tercih eden hatunun aklı bi karış havadadır. efendi adamların el üstünde tutulmadığı ortamlar bayağı ve dejenere ortamlardır. küfreden erkek hayattaki eksikliğini küfrederek tamamlamaya çalışan erkektir.

  • drkiraz  (03.12.11 01:32:17)
bu alçak gönüllülüğün ve efendiliğin şekliyle alakalı bi durum.silik olmakla efendiliği alçakgönüllülüğü karıştırmamak gerek.fikirlerine yaşantısına kendine saygı duyan ve etrafındakilerden bunu bekleyen. aynı hareketi etrafındakilerede yapan efendi ve alçak gönüllü kişi çevresi tarafından saygınlığını korur.

ama alçakgönüllü ve efendi olan kişiyle fikirleri zayıf kendinden sürekli feragat eden silik bana dokunmayında abi ne olursa olsun şeklinde bir tarzı benimseyen adamı karıştırmayın. saygınlığını yitiren alçakgönüllü ve efendi olma gayesiyle kendinden birşey kaybetmeye başlayan kişidir.

yani bu durum çevredeki insanların götlüğünden kaynaklanan birşey değil. kişinin kendi tutumlarıyla alakalı tamamen.
  • racing2  (03.12.11 01:50:29)
(bkz: 4s kuralı)

  • klassno  (03.12.11 01:53:12)
efendi adamlara, silik/ezik denilmesi türkiye'deki en büyük yozlaşma örneğidir.

  • drkiraz  (03.12.11 01:59:10)
bence hangi çevreden olurlarsa olsunlar çağimizda kadınlar, erkekte ilk ve en çok kendıne güvene bakıyolar. mütevazı insan kendine güveniyo ama yine de mütevazı görünmeyi tercıh edıyo da olabılır (öyle adam da çok çok azdır sanırım...) fakat bu kadınlara kendine güven eksigi gibi görünüyo bence. mütevazı olmak çağımızın vahşi sosyal ortamında malesef pek işe yaramıyo ama kedıne aşırı ve gereksiz güven de en itici şeylerden bırı çok net. bi denge tutturmak çok önemli burda. insan azcık kendini pazarlayabılmelı bunda yanlış bışey de yok bence.

çocukluk ve ergenlık dönemini çogunlukla mütevazı ve içine kapanık (kabul bazen de ezik) olarak geçıren ben diyebilirim ki bu durum sadece annemın jenerasyonundaki kadınları etkılemıştır. "ay ne efendi çocuk" deyıp kızlarına seni düşünüyolar ama kızları piç peşinde koşuyolar tabi :)

ha bu arada hem övgüler karşısında mütevazi duruş gösterip hem de kem küm etmeden hıtabet becerisiyle güvenli tonda konuşan adam bence dünyanın en centilmen ve seksi adamıdır o ayrı ama işte onu becerebılen az zaten.
  • squatterbloat  (03.12.11 04:21:00)
  • compadrito  (03.12.11 06:47:35)