Bedelli Askerlik

Merhaba, çıkması beklenen bu yasa belirli bir süre için mi olacak. Mesela ben 89 doğumluyum ve bu sene okuldan mezun oluyorum yani haziran 2012 gibi özgürüm. Beni ilgilendirmiyor sanırım. Diyelim 2 sene tecil ettirsem ya da başka bişey yapsam yararlanma şansım olur mu? Askerlik yapmak istememe nedenim çok beceriksizimdir bu konuda ve inancıma pek uymuyor devlete o şekilde hizmet etmek. Zaten haklı haksız dünyanın vergisini ödemişizdir. Sadece sorduğuma cevap rica ediyorum. Farklı anlayanlara saygım sonsuz. Teşekkür ederim.

abi sana baya bir gençsin yüksek lisans şart sana yoksa 2 yıl kurtarmaz.

  • kutsal bilgi kazani  (13.11.11 18:58:10)
22 yaşında da baya vergi ödemişsindir gerçekten.
sana bir fikir: 3 sene yurtdışına git ve çalış. ondan sonra bedelli hakkın oluyor. hem de çalıştıkların da cebine kalır.

  • ozdek  (13.11.11 19:22:28)
Bir süreliğine olucak tabi ki. Ama bu benim bildiğim 3. bedelli askerlik dönemi. Bir daha yine çıkabilir aynı şeyler

  • 7876  (13.11.11 19:34:20)
bedelli askerlik çıkarsa ,çıktığı yıldan sonraki yılda ocak nisan temmuz celpleri için geçerli olur.yaş tutarsa o dönemlerde gidebilirsin.sonrası olmaz.yaklaşık 10 sene de bir çıkar bu bedelli.92 2000 ve şimdi.

  • keller  (13.11.11 20:01:29)
@ozdek ödedim demedim zaten ödemişizdir dedim. vergiyi babam ödüyorsa benim de hakkım. bilgilendirenlere çok teşekkür ederim.

  • andy kaufman  (13.11.11 20:06:42 ~ 20:07:25)
okulu dondur 2 sene yasal hakkın var.

  • funkyfun  (13.11.11 20:54:07)