bağlılık

bir kadının, "bana bu kadar bağlı olman korkutucu" demesi ne anlama gelir? erkeğin, kadından daha duygusal bir karaktere sahip olması durumu da var.

ne yaparsam yapayım beni terk edemez düşüncesiyle erkeğe kötü davranma ihtimali çok yüksek.

  • loralynn  (07.11.11 23:15:28)
ben seni o kadar begenmiyorum/istemiyorum/sevmiyorum demek.

  • keseci  (07.11.11 23:15:37)
"ben sana senin bana bağlı olduğun kadar bağlı değilim. dolayısıyla yarın öbür gün olur da bir başkasını bulur ve ardımı ona dövdürmeye başlarsam, sorun çıkarmandan korkuyorum" demektir.

  • ruhibirbanyo  (07.11.11 23:18:00)
erkeğin ondan ayrılmasından korkması ne oluyor peki, bunu söyledikten sonra. anlamlandıramadım.

  • d'arc  (07.11.11 23:18:21)
ikinci sorunun cevabi.

bu senin bana verdigin sevginin rahatina da alistim, simdi sen de gidersen bosta kalirim demek oluyor.
  • keseci  (07.11.11 23:21:16)
ikinciye cevap: "eğer sen benden ayrılırsan ben boşta kalırım, o yüzden bu ilişki bitecekse önce ben birini bulup bitirmeliyim. aksi halini düşünmek bile beni korkutuyor."

  • ruhibirbanyo  (07.11.11 23:23:33)
iliskide roller degisti, sen iliskinin beklenti icinde olani, kadinsi olani oldun, ben kendimi daha guclu goruyorum ve bu da ileride iliskiyi degerlendirirken beni uyuz edebilir, korkuyorum demek istemis. tabii bu bahsettigimiz sey ogrenilmis toplumsal roller icinde dusunulurse gecerli, hani kadin daha muhtactir da erkek daha guclu olan, aglamayandir vb...kadin da bu sosyal cinsiyet ogretisi icinde yetistiyse, erkegin bagimli ruh hali ozelligi gostermesi, aciz gorunmesi kadini erkekten sogutacaktir.

  • yandim sevket  (07.11.11 23:23:49)
Yalnizlik / ilgi gorememe / raki masasina malzeme olmadan sevisememe vs korkusu + seni 1 sene sonra hayatimin bir noktasinda konumlandiramiyorum...

  • crown  (07.11.11 23:24:03)
ortak yorum;

abi bu kiz seni sevmiyor, ayril bence
  • keseci  (07.11.11 23:27:10)
Bir zamanlar kız arkadaşımın bana söylediği söz. 1 ay sonra da aldatmıştı zaten.

  • t3hn0  (07.11.11 23:48:44)
cok cesitli anlamlara gelebilir

1. takiliyoruz iste ask mesk deyip olayi bos yere abartma (ayse arman deyisiyle, overrated etme)
2. bkz: 1
3. bkz: 1
4. bkz: 1
5. bkz: 1
  • enedwaith  (08.11.11 00:11:28)
beni boğuyorsun azıcık uzak dur demek

  • merena  (08.11.11 00:40:17)
Senin ilgin bagliliginla benimki paralel gitmiyor boguluyorum sana bok gibi davranmaya baslayabilirim demek.

İliski basindaysa olabilir ama degilse hayir yok derim
  • mahnita  (08.11.11 00:56:10)
bana guven vermiyorsun diyor. seni biraksam ami gotu dagirtacakmissin gibi gorunuyor, senin erkek olarak iliskideki rolun beni kollamak, korumak, destek olmak, zorluklara karsi benim kalkanim olmak, yeri gelirse beni kolumdan tutup silkeleyip kendime getirmek ama sen zayifsin, bunlari yapabilecekmis gibi gorunmuyorsun diyor. sana sirtimi dayabilecekmisim gibi gelmiyor, bu is boyle gitmez diyor. kezban tercumesiyle adam gibi adam ol diyor. zor ama biraz kopek cek, biraz degersiz hissettir kolen olur.

  • jupiterianvibe  (08.11.11 05:19:32)
"ben seni senin beni sevdiğin kadar sevmiyorum"

  • hesabım silindi kırgınım modlar  (08.11.11 13:07:55)