japonlar bir bakıverin

ayın 6 sına osaka bileti aldım.bileti aldıktan sonra baktım ki eskisi gibi değil işler yeni çipli pasaport talep ediyor japonya.aksi takdirde girişte sıkıntı yaratıyor.şimdi çipliye başvursam 6 sına yetişmez.konsolosluk sayfasında vize alırsanız sorun olmaz gibi yazıyor.var mıdır daha evvel bu durumda kalan ya da japonya vizesi almış olan.bir de buna ek yapalım.var mıdır illa çipli pasaport isterim diyen başka ulkeler.benim gittiklerimde sıkıntı yok ama bi daha aynı duruma dusmeyelim

-peşinen niye daha once çipli almadın ki demeyin lutfen.vizeler mizeler aktarmalar çift pasaport taşıma sıkıntısı.

valla isteyen var budapeşte için istediler bizden illa ki yenisi olacak diye.
aslında kısa sürede halloluyor ptesi başvursan diycem ama bayram ne güne geliyo bilemedim.

  • kediebesi  (28.10.11 22:43:15)
6'sına yetişir hemen başvurursanız. daha çok var 6'sına. 2-3 günde geliyor yeni pasaport. (en azından ankara'da)

  • bi mekan  (28.10.11 22:52:15)
en kötü ihtimalle gümrükte terörist gibi üzeriniz, eşyalarınız aranır, bi ton saçma soru, üzerinizde uyuşturucu taşımadığınızın her uyuşturucu resmine beyan vererek kontrolü vs vs. olur. bi iki saat gecikme ile de olsa girersiniz :)

not:benim yaşadığım olay pasaporttan dolayı değildi.
  • sttc  (28.10.11 22:53:35)
pasaport 6'sına yetişmez.

eğer japonya'ya sadece turist olarak gidiyorsanız bi gezip göreyim falan.eski pasaportla sıkıntı olacaktır. hatta geliş amacınızı türkiye'de ki konumunuzu (çalışıyorum işime dönmem lazım, öğreciyim vs.) vb. bilgileri kanıtlayamazsanız ve onları ikna edemezseniz ilk uçakla geri de gönderebilirler.
  • raskolnikov2  (28.10.11 23:31:02)
daha evvel 10 dan fazla gelmişliğim var zaten 1 gün kalıp alışverişlerimi yapıp başka ülkeye geçeceğim.aile fertlerine yeni aldım çiplileri 10 gunu buluyor gelmesi.direk ilçe emniyetten hallolsa aynı gun alırım ama basılıp geliyor şimdi.

konsolosluk vize alıp gidin diyor var mı vizeyi alıp giden.

ben başıma gelecekleri biliyorum.birazda okuyanlara faydası olsun diye yazdım.
pazartesi konsolosluk yolları tastan:)
  • cizgilipijama  (28.10.11 23:50:58 ~ 23:52:40)