iphone sim kilidi?

selamlar,
birkaç sorum olacak iphone 4 ile ilgili. ios 5 sürümü yüklü.
gittigidiyor'dan aldım ürünü, sorunsuz elime geçti ve ilk günden itibaren vodafone sim kartımla kullanıyordum cihazı ama 2. günün sonunda turkcell'e numaramı taşıdım ve turkcell sim kartı taktığımda servis yok demeye başlamıştır. kartla ilgili sorundur diye (sim kartı bir makas gibi şeyle kesmişti ilk başta çünkü) gittim turkcell şubesine orijinal mikro sim kart verdiler yine aynı "servis yok" demeye devam etti, kartı başka telefonda denedik çalışıyor gayet normal ama bunda çalışmıyor.
Sonra anladıkki pasaport kaydı yapılmamış daha, onu da hallettik imei numarasından sorguladığımda görünüyor kaydı artık ama daha 4-5 saat oldu kayıt yapılalı. turkcell müşteri hizmetlerini aradım hat aktif sorunsuz görünüyor dediler. şimdi mesela devamlı bir şekilde "aranıyor..." yazıyor o çekim düzeyinin görüldüğü sol üst köşede!

1 - Telefon sim kilitli olamaz değil mi? Yani vodafone ile 2 gün normal kullanmıştım.
2 - Pasaport kaydı yapıldıktan ve imei sorgulamasında internette kayıtlı olduğunu gördükten sonra ne kadar beklemek gerekiyor açılması için telefonun?
3 - Aklıma gelmeyen bir sorun mu yaşıyorum yoksa?

Teşekkürler.

Bence bir yarına kadar bekleyin.

  • vexations  (19.10.11 22:01:57)
@joelskellington: güvenilir (en azından öyle görünüyor puanlamasında) bir satıcıdan aldım ve sim kilitsiz olarak belirtti hep. vodafone kartını gayet sorunsuz kullandım iki gün bu arada.
diyelimki bu gevey var cihazda bunu nasıl anlarım? ödemeyi onaylamadım çünkü henüz tam emin olana kadar.

  • cinematography  (19.10.11 22:29:57)
Halloldu dostlar, pasaport kaydından sonra biraz süre geçmesi gerekiyormuş ve 10 saat sonra açıldı zaten. Teşekkürler.

  • cinematography  (21.10.11 11:02:47 ~ 11:02:55)