Lost Yorumları

Lost ile ilgili yorumları, yazıları, bilimum şeyleri okumasak, takip etmesek çok mu şey kaçırırız, sadece izlemek yeter mi sizce, gerisine karışmamak...

ben de hicbir yerde hicbir sey okumadan ilk sezonu izledim simdiye kadar birsey kacirmadim, ilk sezonun yorumlarini yeni yeni okuyorum.

  • pembeli kiz  (21.06.08 12:45:50)
teorileri saymazsak, senin gözünden kaçan veya anlayamadığın (anladığını sandığın ama anlayamadığın) yerleri görebilirsin. onun haricinde pek bir şey kaçırmazsın.

  • jr  (21.06.08 12:49:48)
Yapımcıların, dizide görmediğimiz veya anlaşılması güç olan yerlerden anlattığı şeyler var mı?

  • ermanen  (21.06.08 12:58:19)
direkt yapımcıların ağzından mı?
var gibi ama çok bir şey değildir. sanırım 1-2 tane röportaj olabilir.
lost experience olayı vardı, burada bölümlerde olmayıp seyirciye verilmek istenen bilgiler var.
neler vardı, kaç tane vardı pek hatırlamıyorum ama sri lanka video aklımda kalmış.
yorumları v.s. okumasan da en azından lost exp. 'a göz atmanı tavsiye ederim.

www.22dakika.org
www.lostpedia.com
  • jr  (21.06.08 14:06:43)
zaten internetteki yorumların hepsi birer tahmin/teori adına ne dersen de, bunlardan oluştuğu için bir şey kaçırmazsın bence. ama tabii ki bir bölümde söylenen bir lafı anlamazsın, gösterilen bir şeyi seçemezsin, bu tür şeyler için bakmakta fayda var tabii.

  • rectoa  (21.06.08 14:24:02)
dışardan hiç bir etken karıştırma,izle yeter. ha ben biraz geç anlıyorum 'spoiler' lazım bana felan dersen o ayrı.

  • kanadiolmayansnek  (21.06.08 14:30:46)
eğer ingilizcen iyiyse lostpedia'yı öneririm. tabi sadece episode okuman yeterli olur. çünkü izlerken bir çok ayrıntı gözden kaçabiliyor. mesela ben sezon bir bölüm 3 walt uçak enkazında gezinirken uçak enkazındaki dharma logosunu görmemiştim. bölüm içlerinde bir çok göndermeler oluyor. bu açıdan lost pedia iyi bir kaynak. başka bir kaynağa başvurmuyorum. yeterli oluyor. zaten teorilere hiç bulaşmıyorum.

  • clones  (21.06.08 15:36:48)
Diziyle alakalı çok bir şey kaçırmazsınız(köpekbalığının kuyruğundaki dharma logosu vs. gibi ufak şeyler dışında) ancak büyük bir keyiften kendinizi mahrum edersiniz. Teori okuyup düşünmek diziyi izlemek kadar zevkli.

  • montreal  (21.06.08 19:34:29)
www.lostfan.net

şu siteyi önerebilirim.bilinmesi gerekenler, teoriler falan gibi tagları var.
  • gholeman  (21.06.08 21:22:20)