YGA (Young guru academy) nedir

bu yga nedir arkadaşlar internette pek bi şey bulamadım.nasıl bir eğitim veriyorlar.ne amaçlıyorlar vb sorular kafama takılıyor..
Bileniniz var mı kii?

YGA çift kanatlı liderler yetiştirmeyi amaç edinen bir liderlik okuludur. Bir kanatta profesyonel hayatta başarılı, sonuç odaklı v.s diğer kanatta sosyal sorumlu süreç odaklı liderler. YGA'ya dahil olanlar YGA nın projelerinde gönüllü olarak çalışırlar mesela Oku Düşün Paylaş projesi Türkiye'de 200 e yakın okulda uygulanmakta 13 hafta boyunca bir ilkokulun en parlak 12 öğrencisi ile birlikte vizyoner liderlik, zaman yönetimi, hırs-öfke, birlikte başarmak gibi konularda moderatörlük yapar üniversite öğrencileri bu sayede hem üniv. öğrencileri hem de ilkokul öğrencileri kendilerini geliştirirler. YGA'nın parçası olabilmek için her yılın kasım ayında düzenlenen YGA Zirvesine katılmaya hak kazanmak gerekir geçen sene bu zirveye 33.000 başvuru olmuştu ve başvuranlardan 2.000 i katılmaya hak kazandı bunların arasından da 250 kişi de YGA projelerinde gönüllü olarak çalışmak üzere seçildi.

bu linkte baya güzel anlatılmış

zirve.yga.org.tr
  • oxide  (10.10.11 16:59:34)