Game Of Thrones

Arkadaşlar, ben şimdi Game of Thrones dizisini izleyeyim dedim, ilk beş bölümü izledim, gayet de güzel dizi ama biliyordum bi de kitabı vardı. Sizce önce onu mu okuyayım? Bir de sanırım iki farklı yayınevi çevirmiş ilk kitabı, bi tanesi kötüymüş falan bi bilgi kirliliği var internette, 4 kitap çıkmış da çevrilmemiş türkçeye sanırım hepsi. Şimdi ben izlemeye devam mı edeyim, okuyayım mı kitapları sizce, hangieri çıktıysa artık söylerseniz bi de? (Kitap okumayı da severim, yabancı dizi izlemeyi de, bi ayırım yapamam o açıdan)

dizi olarak izledim yalnız kitabını okumadım. bence önce kitabını oku zaten ikinci sezona 6-7 ay var. ben harry potter'ın önce kitabını okuyup daha sonra filmlerini izlemiştim çok hoşuma gitmişti. karar sizin iyi seyirler.

  • kya  (02.10.11 00:59:21)
Diziyi seyrettim. Bir propaganda dizisinin kitabını okumak yerine gerçek bir kitap okursan vaktini çöpe atmış olmazsın. Diziyi zaten seyretmişsin. Ekstradan kitap okumaya vakit ayıracaksan masal kitabı yerine gerçek bir kitap oku. Nede olsa artık çocuk değilsin ve böyle görülmek de istemezsin.

Feminist örgütler artık erkekleri çekebilecek diziler yapmaya gayret ediyorlar. Çünkü erkeklerin dizi seyretmediğini biliyorlar. Eskiden bunun tek istisnası olarak evli ve çocuklu gösterilirdi. Tabi erkek olma yaşına gelmiş kitleden bahsediyorum. Seyrettiği film dizi ve reklamlardaki gizli propagandayı göremeyen lise ünv. gençliğinden (vs) değil. En azından anlamaya çalışarak izle. Sana verilen matris tek katmanlı değil sistematik propaganda içeriyor. Beyin yıkama çok hafif bir imaj çalışmasıdır. Gösterildiğinde "ha bu mu" diyeceğin cinsten. Hedef kitle abazan gençlikse yarım ekmek cinselliğe de sarılabilir.
  • neotunc  (02.10.11 02:02:03)
bu üsttekini bi tek ben mi anlamadım? ne alaka?

  • cilgin fantezilerin adami  (02.10.11 02:50:22)
Anlamadığınız bir kitabı okumaya çalışıp sonrada bıraktıysanız o kitap sizin için yazılmamış demektir. Henüz hazır değilsinizdir. Bazı kitaplar herkes okusun niyetiyle yazılmazlar.

  • neotunc  (02.10.11 03:48:22)
şu gizli propaganda nedir merak ettim şimdi?

  • emrag  (02.10.11 04:04:25)
hep propaganda bunlar !!!!1111
çocuk kitabı, masal olm.
erkeklere de dizi izlettirmek için... rerörereööö...
  • unalub  (02.10.11 13:04:03)
Ya neotunc, yok öyle propaganda falan bırak bu işleri, güzelim dizi işte

  • lorikcana  (03.10.11 20:37:32)
Burada değinip detayına girmediğim konunun dışında şu linkte farklı bir diziyi örnek göstermişim; www.eksiduyuru.com

Orada dizinin herkesin kaldırabileceği en zararsız yönünü kullandım. Diziyle amaçlananların onda birini bile yazmadım. Kaldıramazlar diyede fazlaca kibar yazmışım. Bu sefer alınması gerekenler de üzerlerine alınmadılar :)

Çoğu zaman gerçeğin birazını bile yazmak mümkün değil. Kendileri hakkındaki yarı çıplak gerçeğin yazıldığını görünce insanların egoları inciniyor. Bu sefer de komplekse girip çocuklaşabiliyorlar. Mesajların altına -18 yaş uyarı seçeneğinin eklenmesi gerek. -18 mesajları elemek site için +18'leri elemek kadar zararsız değil. Bunlarda kullanıcıların ön uyarması ve sorumluluk paylaşması gerek. Böylece ne şiş yanar ne kabap.

@lorikcana yukarıdaki paragraf sana değil ve dizi malesef güzel.

Ben de bir zamanlar saftım ve böyle şeylerden bahsedilirken kuruntu yaptıklarını düşünürdüm. Senaristler açık açık yaptıklarını söyledikleri halde inandıramıyorsun. Yazarken gülümsüyorum. Matrix'in yönetmeni ne göndermeler ne propagandalar yaptığını tutup tüm detayıyla açıkladı. İki saatlik tv programında bunlar tartışılırken bile hala ne propagandası diyerek telefon kaldıran komikazeler oldu. Toplum saf ama masum değil.
  • neotunc  (04.10.11 17:55:38)
@neotunc

oturup 15 dk muhabbet etsek karşılıklı yemin ederim verem olurum. hiçbir yazdığını hiçbir yere bağlamıyosun. havada kalıyor her şey. propaganda diyosun ama hala çıkıp bi tane örnek vermedin şuna.
  • cilgin fantezilerin adami  (09.10.11 16:07:26)