toefl - ielts tecrübeli arkadaşlara soru: seviye-kurs

iktisat mezunuyum,banka müfettiş yard. ve bilimum ilanlarda toefl-ielts isteniyor ve artık almak zorundayım. olay şu: seviyem intermediate veya artık zamanla geri bile gitmiş olabilirim hadi pre int diyelim. benim bu seviye ile ielts de 6,5 veya toefl da 85 almak için kursa gitmem yeterli midir, yoksa "sen bi genel ingilizceye git bakim toefl ı falan bu seviyeyle halledemezsin" mi dersiniz, bi akıl verin nolur :( en acilinden bu lanet olası puanları almam lazım.
arsızca diğer sorum: ielts daha kolay denilmiş duyuruda araştırdım direkt ona mu girilmeli ve justenglish denilen kurs iyi midir, ist avrupa da ne önerirsiniz çok uçuk fiyatlı olmayan..
ne olur el cevap :(

bence yeterli degil, biraz kasip calisman lazim. justenglish'i bilmiyorum ama ielts'e kendin bile calisabilirsin, aslinda en verimlisi uygun fiyatli ve tecrubeli bir ozel ders hocasi olur, cabuk ilerlersin ama istanbul'da ders fiyatlarini bilemiyorum tabi.

  • qwertyuo  (26.09.11 14:12:12)
ya koskoca duyuru ahalisinden sadece 1 cevap gelmesine çok içerledim..

  • nesfit  (26.09.11 18:35:08)
  • rm  (26.09.11 18:52:29)