schengen..

Almanya'dan vize alıp, avrupaya girişi almanya'dan yapmamak mümkün mü? Ankara'ya gitme şansımız olmadığından Avusturya'dan vize alamıyoruz. İzmir'de bulunan Alman konsolosluğundan vize alıp direkt Avusturya'ya uçulsun istiyorum. Olabilir mi, yapan var mı?

olamaz vizeyi ladigin ülkeden giris yapmalisin.

  • pembeli kiz  (08.06.08 17:51:02)
@pembeli kiz, konuyla tamamen alakasız ama önceki duyuruna cevap vermek istedim fakat mail atmaya üşendim. www.dw-world.de adresinde çok güzel almanca kursu var. Tane tane ve çok iyi öğretiyorlar. Üstelik ücretsiz, üyeliksiz. Belki işinize yarar.

  • neronas  (08.06.08 18:11:10 ~ 18:11:54)
ablam hollanda konsoloslugundan vize alip almanyaya inebilmisti. benim bildigim bu shengen vizeniz varsa avusturya almanya fransa hollanda belcika gibi ulkelerin havalimanlarini cok rahat kullanabilirsiniz. ama yinede sormakta fayda vardir...

  • hollandabocegiilesevismek  (08.06.08 18:43:16)
bildiğim kadarı ile schengen mevzuatına göre, schengen ülkelerine ilk girişi vizeyi aldığın ülkenin gümrüklerinden yapman gerekiyor. ancak günümüzde bu işlerliğini oldukça yitirdi.tavsiyem kapıda sana neden buradan giriş yaptığını sorarlarsa uçak bileti bulamadım gibi bir bahane uydur sorun çıkartmıyorlar.

  • salt bath  (08.06.08 23:00:14)
Benim bildiğim de shengen vizeni ya girdiğin ülkeden alacaksın ya da en çok kalacağın ülkeden. Gümrüklerde bi kıllık çıkarmıyorlar başka bi ülkeden alınmış schengen e fekat bir daha aynı ülkeden vize almak istersen pasaportunda o ülkeye giriş çıkış damgası olmadığından bizi kullanıyo musun diyerektene vize verme işini zorlaştırabilirler...

  • selimse  (08.06.08 23:22:34)
fransız konsolosluğundan vize alıp, direk italya'ya girmişliğim var. yapabilirsin elbette. girişte kimse de ne ayak diye sormadı.

  • guybrush threepwood  (09.06.08 10:28:07 ~ 10:28:35)
Tamamen pasaport polisinin inisiyatifine kalmış. Tipini beğenmediğine kıllık yapabilir, alanda oyalayabilir, ülkeye girmeyi işkence haline getirebilir. Şans..

  • inatci kahraman aga  (09.06.08 17:13:01)