küçük kaza

kısa bir süre önce sıfır bir araç aldım.ilk aracım ve acemiyim araç sürme konusunda.aşırı trafikte dur kalk kalk yaparken arkadan bi araç hafifçe çarptı.uzun bir çizik oluştu.evrak doldurduk suçlu olduğunu kabul etti.bir kaç arkadaş kaskonu deldirme dedi fazla birşey yok.olayda bayramdan önce oldu.yaklaşık 20 gün kadar olmuştur.sizce ne yapayım.bu kadarda zaman geçti üstünden şimdi gurupama kaskoyu arasam 20 gün öncesi için sorun çıkartırlarmı yoksam yaptırmasam kalsınmı.

arkadaslarin hakli. cizik icin kaskoya bulasma.

  • jack of hearts  (19.09.11 15:36:29)
bazı sigortalarda mini hasar bilmemnesi var, hasarsızlığı bozmadan ufak durumları telafi ediyor.

Arayıp sorun en iyisi, bilgi almanız demek yaptıracağınız anlamına gelmiyor
  • bonjurkes  (19.09.11 15:42:52)
süre geçmiş olması önemli değil.. karşı tarafın kaskosu ödeseydi?

ya da sigorta acentalarının "mini hasar" adı altında bi uygulaması oluyor.. eğer hasar; eğilme göçme olmadan sadece boya çiziğiyse senden para talep etmeden, acentanın anlaşmalı olduğu bi tamircide,kaskonu da bozdurmadan tamir ediyolar.. tabi sigortanda var mı böyle bilemem bi poliçeyi fln oku derim..
  • bnl dgr  (19.09.11 15:43:17)
eğer kusur %100 karşı taraftaysa karşı tarafın trafik sigortası öder. ama siz kasko yaptırdığınız şirkete de yaptırabilirsiniz. karşı şirkete rücu ederler. kaskonuz bozulmaz. acentenizi bir arayın. bir de tramerden sorgulatın bakalım sonuçlanmıştır 20 gün olduysa...

  • istanbul beyefendisi  (19.09.11 15:49:42)
arkadan çarptıysa, çarpan kişinin trafik sigortası öder. senin kaskon bozulmaz. "evrak doldurduk" demişsin... herhalde kaza tutanağından bahsediyorsun. bununla birlikte sana çarpan kişinin ruhsat ve ehliyet fotokopisini de alman lazımdı.

  • merhum  (19.09.11 15:56:23)
karşı tarafın sigortası ödesin. kendi kaskonuza dokunmayın.

  • quadropol  (19.09.11 16:01:54)
eğer çarpan arabanın boyasıysa çizik, bi yıkamacıya götür. bi cila vursun çıkar o. 5-10 bişey tutar.

  • kim milton nielsen  (19.09.11 16:47:10)
zamanında biz sana 0 alma demiştik ama dinlemedin ki bizi.

  • nedendir bilinmez  (27.09.11 16:16:43)
kasko ile ilgili dert etmeniz gereken konu, aracın kaza geçmişinin oluşmasıdır. satarken olası bir değer kaybını engellemek üzere, aracın onarım öncesi fotoğraflarını çekin. sonra gidip kaskodan gönül rahatlığı ile yaptırın. kasko %100 oranında karşı tarafın trafik sigortasına rücu eder.

  • screamshot  (27.09.11 16:45:13)