Playstation 3 - Almak ya da almamak, işte bütün mesele bu!

Yaklaşık 1 aydır kafayı yedirtmiş durumda bu cihaz bana.Aklıma gelip duruyor, bakkala cigara almaya giderken ulan ugrayayım şuraya çakayım bi PS3 diyorum, ya da hanım kuafore giderken donüşte bi PS3 kap gel diyorum. Ama hep lafta kalıyor. Ağustosa kadar bekleyeceğim diyorum falan filan.

Şimdi benim sorum şu, bu Sony kalkıp bunun 23 milimetrik mimari ilen yapılmışını, 1 TB kapasiteli harddisk barındırarını çıkarır mı yakında? Bir duyumu olan var mı? Hani diyorlar ya iPhone v2 çıkacak, bunun börle birşeyi var mı bu yakında.Beklenir mi 2 ay? Yoksa baba git koy bi konsol mu denir?

Bir de su bundle olaylarina baktim buralarda, söyle bir secenek var kafama takıldı, bi yorum yapsanız.

Paket iceriği
PS3 40GB
Extra Sixaxis
Sony Bluray Remote Control
Uncharted Drake's Fortune
Spider Man Bluray Movie
3 Oyun kiralama
Toplam 469.99 euro.

Bu işi bilen motive etsin pls tşk bye.

Duyurunun editi: Okudum, sozlukteki tum PS3 entry'lerini, Eksiduyuru'daki sorulari, bissuru forumu, mamafih goremedik yeni versiyon bilgisi. Ancak bu teknoloji belasi beni paranoyak etti, bisey almadan once birkac ay arastirma yapiyorum, karar veriyorum, alacagim seyin modasi geciyor, bu sefer yeni modeline takiyorum kafayi, bu bir kisir dongu oluyor, vs vs. Acilen para harcamam lazim, bu cihazi almam lazim. Suphelerim giderilir mi ki acaba? Cok magdurum.

hocam bugune kadar ikinic jenerasyon cıkanları sadece ebat olarak kucuk cıktı. bundan sonra da boyle olur.

  • bryan fury  (04.06.08 00:03:04)
Sony nin uretim politikasinda pek yok o Apple v2 benzeri olay.

ps1 den beri hep ayni sekilde devam eder bu da kullanicilara guven verir. Insanlar bu guvenle hadi yenisi ciksin demeden gonul rahatligiyla alabilir urunlerini. Tvlerde bile boyle, sony'nin genel politikasi boyle aslinda.
Bu sebeple diyecegim su ki paran varsa hemen al bir tane, hatta 2 tane al birisini bana hediye et.

cook istiyorum lan ben bu ps3'u :( lanet olsun.
  • entrapmen  (04.06.08 00:18:53)
Gecen her gun senin zararına unutma :D
Ben de aynı duygularla erteledim durdum ps3 alımını,sonunda dayanamadım ve en gaza geldigim anda gittim aldım.

Pişman mıyım?Çıktıgı gün almadıgıma pişmanım.

Memnun muyum?Nasıl memnunum anlatamam,her aksam tozunu alıyorum,seviyorum,oksuyorum.Her actıgımda ilk oynadıgımdaki heyecanı yasıyorum.Çocuk oluyorum karşısında (Yaş 32 bu arada) Oyle boyle degil bu alet,aldıgında anlayacaksın,kesinlikle iyi ki almısım diyeceksin.Sonra online'a geleceksin kozlarımızı paylaşıcaz.
  • im2shy  (04.06.08 09:56:15)
şu an ufukta görünen yeni model bi ps3 yok, yani slim ps3 falan beklemeyin bence çıkması en az bikaç yılı bulur.. hdd kapasitesi konusuna gelirsek geçenlerde 320gb'lık 2.5" bi hdd taktım ps3 e cillop oldu, tavsiye ederim zira 40gb eninde sonunda yetmeyecektir bence, demoların boyutu 1-2 gb ı buluyor ve demolar harici hdd lere kurulamıyor..

  • infinity  (04.06.08 10:37:15)
#17833 ilgilenirsen görüşebiliriz hala kutusu açılmamıştır yer ist.

  • imparatorolmayikolaymisandin  (04.06.08 10:48:59)
ps3 e saygım var, ben de çok isterdim, süper alet, bi tanesin sony falan filan ama kopya oyun oynatamayan konsolla da işim olmaz...

Falcon model sorunsuz bir xbox 360 al bütün oyunları aynen oyna... grafikler o bu vs. hepsi aynı... dvd yi kendin yazarsan oyunların tanesi 3 ytl ye geliyor... ps3 oyun fiyatları da yeni oyunların fiyatları 80-90 , eskilerinin ikinci el fiyatları da 50 civarı sanırsam... ama bir de oyun değiştirme hadisesi var...

Bu arada yeni versiyon falan olmaz, senin yeni versiyon anlayışını ps4 olarak kabul edebiliriz ki o da ancak 3-4 sene sonra...

valla sen bilin...
  • forrestgump  (04.06.08 11:48:06 ~ 11:54:07)
ps3 ün en büyük avantajı online oyun desteği. ücretsiz ve sorunsuz. ve gerçekten de oyun deneyimini başka bir boyuta taşıyor. xbox ta kopya oyun oynarsan böle bişi yapamazsın. banlarlar seni iki dakkada.

  • faideli bilgiler  (04.06.08 16:43:20)
xbox'la ps3'ü aynı kefeye koymak cok luzumsuz bana gore,grafiklerin aynı olduguna katılmasam bile bisey diyemem de o,bu vs'nin aynı olmadıgı net bir sekilde ortada.Herseyden once bluray,ücretsiz online hizmeti vs vs gibi ezici farkları var.

Ayrıca Ps3 icin kopya oyunlar cıksa ki umarım cıkmaz gene orijinal oyun alırım,gerekirse yılda bir tane oyun alırım ama orijinal alırım.

Ps3 orijinal oyun fiyatlarına gelince yeni olup olmamasına göre 20 ytl'den 60 Ytl'ye kadar degisir ikinci el oyunlar.(İki hafta once ambalajı acılmamıs aral ithalatı,bandrollu gta4'ü 70 Ytl'ye aldım.)
  • im2shy  (04.06.08 16:49:14)
cevap veren/gaz veren/motive eden/farkli fikirler sunan herkese tesekkurler.

belirtmek isterim ki xbox360 almak gibi bir dusuncem olmadi hic, ps3'un bluray destegi zaten ps3 alma kararimi etkileyen en onemli sey. normalde pc oyuncusuyumdur ve tetris'ten sonra ikinci oyun makinam ps3 olacak. (belki yarin belki yarindan da yakin.)

orjinal oyun olayina gelince, yurtdisindayim ve kolaylikla oyun alisverisi yapabilecek durumdayim kampanyalar sayesinde. (2 oyun getir gta4 gotur vs) ayrica oyun kiralama gibi bir olay da mevcut ve 3/5 gunluk kira 3/5 euro, bu da oyunu test etmek icin uygun sanirim, begenirsem gider kompil alirim, begenmezsem parami carcur etmemis olurum vs vs.

herkese tesekkurler tekrar.
  • fdegir  (04.06.08 17:29:07)