Adobe Audition 3

bu programı yeni kullanmaya başladım, mutlaka olduğunu düşündüğüm ama benim bulamadığım bir özelliği soracaktım. şimdi mesela bir sample'ımız var ve bunu loop ettirmek için bu sample'ın sonuna kendisini yapıştırıyoruz. ancak başları ve sonları birbirine uymadığı için bu geçiş bölgesini seçip bunları uyumlu hale getiriyoruz. nero wave editor'de yapabiliyordum bunu ama audition'da bulamadım bir türlü. bilen var mı?

bir de radyo jingle'ı yaparken nelere dikkat etmek gerekir :) ilk soruyla ilgisi yok da, böyle bir hevesim var denemelik jingle'lar yapmaya çalışıyorum.

loop icin arkasina yapistirmak gerekli degil aslinda, ses dosyasina cift tikladiginizda acilan bölümden (ingilizce kullanmadigim icin emin olamiyorum tam isminden) istediginiz bolumu secip sonsuz tekrar secenegi ile loop isini halledebilirsiniz.

jingle konusunda vst kullaniyorsaniz fl studio kullanmiyorsaniz da audition 1.5 önerebilirim daha rahat sonuc alabilmek icin.
  • vehemence  (28.05.08 20:22:40)
ya aslında loop'u örnek olarak verdim, benim asıl istediğim birbirine benzer iki sesi birbirine yapıştırmak, geçişin de olabildiğince düzgün olması. ama arkasına ekleyip crossfade yaptım öyle de iyi oldu.

fl studio'yu da bir deneyeyim bakalım. baya detaylı gibi görünüyor gerçi. uğraşmak gerekecek sanırım.
  • tom riddle  (28.05.08 21:49:15)
fl studio alanindaki en kullanisli programlardan biri, o yüzden müzik isinde deneyimli, yada deneyimli oldugunu dusunen kisilerin kolayligi yüzünden kücük görme egilimi mevcut. acemice kullananlari ile konustugunuzda da genelde ben bile yapabiliyorsam sen kim bilir neler yaparsin tepkisi aliniyor. ama dogruya dogru is ses dosyalarini düzenlemek oldugunda ben de audition'i tercih ediyorum genelde aliskanliktan.

  • vehemence  (28.05.08 22:22:29)
daha öne cool edit pro 2.0 (muadili audition 2) ve şimdi audition 3 e terfii etmiş bir amatör olarak yeni keşfettiğim özellik şu ki ses dalgasısının altındaki zaman cetveline sağ tıklayınca, belirli bir kısmı seçerken otomatik olarak nerelere atlayacağını ayarlayabiliyorsun. snap to... diye seçenekler var zero crossing (sıfır kesim noktası) cue point vb.
ben de bir hoş parçalardan bir kaç yer kesip başka parçaların fonuna eklemeye çalışınca senkronize olmadığını fark ettim. o zamandan beri deneme yanılmayla uğraşıyorum ara sıra. cool edit ya da audition da her yerde sağ tıklamayı deneyin bir sürü saklı özellik var.
bu arada türkçe kullanan ya da gönüllü olarak ses programlarını detaylı olarak öğretebilecek olanlar varsa söyle bir selam edelim.
  • seen sea  (29.05.08 01:47:26 ~ 01:48:21)