buzdolabındaki koku

Ne peynirlerden, ne salamlardan şüphelendim de attım ama yok, gitmiyor koku. Bozuk yiyecek kokusu gibi ağır bi koku. Zaten küçücük 3 raflı bi dolap. İçinde pek birşey de yok, olanlar da paketli, tertemiz duruyor. Bugün herşeyi dışarı çıkardım. İçini kontrol ettim, tertemiz. Nerden geliyor bu koku, bu işlerden anlayan var mı?

Dolap ankastre bu arada mobilyaya gömülü. hava alamıyor olabilir diye düşündüm ama. bilmiyorum alakası var mıdır.

Şurda derinlemesine tartışmışlar:

www.turkeyforum.com
  • ermanen  (28.05.08 01:01:06)
havasizlik veya rutubetten oluyor olabilir. heryerini iyice ara tara, ufacik bir et parcasi bile du$mu$ ve curumu$se o koku yapiyor feci sekilde bazen.

  • safepassage  (28.05.08 01:05:48)
türk kahvesi kavanozunu kapağı açık biçimde bi süre bolabin icinde bekletin? yani annem öyle yapar genelde

  • nomukasonduka  (28.05.08 09:13:18)
eger gidalarin kokusunda birbirine kari$ma sorunu mevcutsa, sut ve yogurtta acima ek$ime yapiyorsa, termostatta sorun olabilir.

  • oligomer  (28.05.08 09:24:21)
yayvan bir kaseye süt doldurup dolapta bekletirseniz kokuyu şahane bir biçimde yok ediyor. ama sütün bozulup koku yaymasına izin verecek kadar uzun süre tutmayın tabii

  • mermaid  (28.05.08 11:02:10)
dolabım lastikleri de koku yapıyor olabilir. doğal olarak içine de yansır bu koku. fişini çekip içini bosaltıp bikaç kaşık karbonat/yoksa kabartma tozu kattıgınız ılık suyla siliniz lastiklerini ve içini. hafif nemli bırakabilirsiniz. sonra kapagı acık bırakı kurumasını bekleyin. sonra fişini takıp oncesinde içinde olanları tamamen atarak yeni şeyler kullanın cunku oncekilerin kaplarının dısına ve kapalı ambalajlara bile siner o koku.

  • bordeaux  (28.05.08 12:11:13)
dolabın yuzeyini bi yuzey temizleyici ile siliverseniz? hani su kokulu olanlardan, mutfak banyo icin ayrılıyo galiba onlar. 2.5 ytl falan oluyo.

  • merope  (28.05.08 15:06:42)
anti bakteriyel bir spray temizleyiciyle buzdolabinin icini silin. sonra da bildigin cay demlik posetlerinden 1-2 tane koyun. spray temizler, posetler de kalan kokuyu alir. tamamdir.

  • kezzy homeros  (28.05.08 15:17:08)