Yıldırım Beyazıt Üniversitesi yol tarif

Sevgili suserlar

Bu üniversitenin ulustaki rektörlük binasına otogardan nasıl ulaşabilirim? Otogarla arası ortalama kaç dakika sürer?

Ankarayı hiç bilmeyen zatıma detaylı olarak anlatacak kişi gözümde kahraman olur.

otogardan ankaraya binin. kızılayda inin. oradan metroya geçin. çıkmayacaksınız. okları takip edin. kırmızı olan metro. yeraltından geçeceksiniz. sonra ulusta inin. metroda heykel tarafından çıkıp eski meclis/ankara palas önünden heykele çıkın. o cadde çankırı caddesi. ama çiçek sokağı bilemedim. haritada bulamadım.

daha detaylı anlatıyım. aştiden (otogar)dan ankaray'a bindikten sonra; orası son durak olduğu için iki taraftaki trenlerde aynı yöne gider, kızılayda indiniz. oradan metro yazan okları takip ederek metroya bindiniz. orası da son durak o yüzden gene trenlerin hepsi ulus tarafına gider. zaten kızılay dan son sıhhiye, sonrasında ulus gelecek. orada indiniz. heykel çıkışından çıkıp, yokuş yukarı çıktınız. zaten eski meclisi ve ankara palası görürsünüz. ya da heykel deyin; muhtemel angaralı "e karşında ya la diyecektiktir". neyse heykelin tam önündeki o cadde çankırı caddesi. ama netten baktığım kadarıyla çiçek sokaktaymış rektörlük. yeni açıldığı için bilmiyorum; ama çankırı caddesinde çiçek sokakta bilmiyorum. taksicilere falan sorun isterseniz.

öte yandan tüm bu süreç, beklemesi dahil yarım saat sürer en fazla. hadi 35 dakika yapalım. muhtemelen otogardan otobüste vardır ulus tarafına. ama ben her metro ile daha gittiğim için yer üstünden değil; daha ziyade köstebek gibi ankara'nın altından gitmeyi daha iyi biliyorum. size de tavsiye derim zaman ve kolaylık açısından.

çok detaylı oldu ama sokağı da anlatamadım aslında...
  • siradan bir adam  (27.08.11 01:09:52 ~ 01:28:28)
hocam daha ne anlatacaksın :) evet gerçek bir kahraman oldun gözümde şu anda :):):) çiçek sokağıda bulurum caddeyi bulduktan sonra en olmadı okuldan tarif alırım tekrar :)

bir gün istanbul da kaybolursan bul beni :)

çoookk sağol..
  • candeyre  (27.08.11 01:33:52)
doğmu büyüme istanbullu olarak her daim yardımcınızım efenim :)

işim sabah 10 da umarım sorun çıkmaz.

bir de şu harita size bir fikir verdi mi?

www.ybu.edu.tr
  • candeyre  (27.08.11 01:56:11)
İşte o yeşil çizgiyle dvam eden yol belki kaderimi belirleyecek olan yol :) Belki bir çıkmaz sokak flndır? Eski Ankara İl Özel İdare Meclisi binasıymış orası, şimdi buldum sitede.

Bulurum artık sanırım, bulamazsam beni akademisyen yapmasınlar zaten :)

"Sen" iyidir güzeldir severim :)

Tekrar tekrar teşekkürler, çok yardımcı oldun...
  • candeyre  (27.08.11 02:42:31)
çok teşekkürler (biraz geç oldu ama)
umarım dilediğin gibi olur :)

emin ol daha çok soru sorarım ben gidene dek :)
  • candeyre  (29.08.11 05:32:46)