altın ne olur?

elimizde bir miktar altın var ve 20 güne kadar paraya ihtiyacımız olduğunda n bozduracağız. en iyisi son güne kadar beklemek mi yoksa hemen yarın bozdurmak mı? düşmesin bi hafta sonra?
hiç anlamam neden yükselir nasıl yükselir. sadece yükseldiğini biliyorum. yani biraz yardım şart. teşekkürler.

kuyumcu çocuğuyum. yaklaşık 1.5 ay önce falan 125-130 lira seviyelerindeydi çeyrek altın. şuanda 182.5 lira. bu eğriye bakılırsa daha da yükselecek gibi duruyor. bayram dönüşü piyasa canlanacak. bu bir hareketlilik sağlar altında ama diğer yandan dünya ekonomisi ve güncel gelişmeler dipte. çok etken var altın fiyatına etkiyen. bizim bildiğimiz birşey varsa o da şudur: gerilimle arası çok iyidir altının. kaddafi fransa'ya mı salladı, bakarsın altın yükselir. obama kemer mi sıkalım dedi, altın yine artışta. kısacası biz dahil çoğu kimse kestiremez altının ne olacağını. şöyle olacak demek imkansız. ama bildiğimiz birşey varsa, yılbaşında 200 lirayı bulma ihtimalinin yüksek olduğudur.

son birşey: yaklaşık son 4-5 aydır, altının hiç 1 hafta boyunca düştüğünü görmedik. mehteran takımı gibidir, 1 birim düştüyse, ardından 2 birim artar.

ek: altinkaynak.com adresi piyasa takibi için referans alınabilir.
  • 0dy  (24.08.11 00:32:52)
altının onsu 1900'u buldu neredeyse ve biz analistler 2000'e dayanacak gözüyle bakıyoruz.. son dakikada satın yani..

  • koskoca devletin adi osmanli len  (24.08.11 00:38:34 ~ 00:38:45)
ben de hiç anlamam ama bozdurma son güne kadar. ben öyle yapacam. 1 düşerse 3 artıyor bu altın.

  • ferishtah  (24.08.11 00:39:23)
Bırakın dursun. Her türlü kardasınız, güven marjı çok yüksek altında şu sıra.

  • ZZ  (24.08.11 00:53:10)
yarısını şimdi bozdur yarısını sonra bozdur.

  • sndnzr  (24.08.11 02:02:22)
eyvallah çok saolun.

  • take me rufee2  (24.08.11 04:29:19)
bozdur arkadaşım hemen bozdur, bugün 5 tl düştü. yarın belli olmaz.

  • kya  (25.08.11 01:55:47)