Bond Çanta Şifre Sorunsalı

sevgili kriptologlar;

yaklaşık 25-30 yıl öncesi yapımı, babama ait siyah bir bond çanta var elimde. 3 basamaklı şifreyi bir türlü çözemiyoruz. bu aletlerde standart bir şifre var mıdır, şifre önerilerinizi alsam?

yoksa çantayı şifre girmeksizin nasıl açabiliriz?

not: 000, 111 vs. denendi haliyle.

gecenin 3ünde filan kalkın. alın çantayı elinize her basamaktaki rakamları tek tek değiştirin doğru rakama geldiğinde ya daha yüksek çıt sesi gelicek yada daha az ses çıkıcak diğerlerine göre. öyle öyle her bir çark için deneyin. olur.

gece 3 yazdım en sessiz zaman odur herhalde.
  • seljax  (23.08.11 20:16:04)
çantayı bir daha kullanacak şekilde açmak istiyorsan eğer numaraların olduğu kısıma civa döküp iyice içine işlemesini sağla .. daha sonra numaraların üstüne sıkıca bastırdığında kilit otomatik olarak atar.. civa alttaki numara boşluğuna dolduğu için kod girilmiş kabul eder ;)

  • Baltimore  (23.08.11 21:22:39)
gecenin üçünde kalkın ve tek tek deneyin. 1000 deneme yapmanız gerek maksimum, en fazla 1 saatinizi alır.

  • yigitovic  (23.08.11 21:30:51)
@baltimore; afedersin de, ebenin damı..

pulp fiction diye bir filmde görmüştüm, şifre 666 idi. :)
  • locco  (23.08.11 21:41:22)
kulağına yaklaştır iyice dinle yavaş yavaş numaraları döndür birinde daha değişik bir ses. bir çıtlama çıkacak böyle çok çanta kilit açtım başarılı

  • mr fusion  (23.08.11 21:43:09)
mr fusion +1

en kötü ihtimalle tüm olasılıkları deneyin. 720 olasılık var. her bir tuşu 1 saniyede çevirseniz, toplamda 3 tuşu 3 saniyede çevirirsiniz. hadi 2 saniye de kilidi kontrol etmek için dersek 5*720 = 3600 / 60 = 60 dakika sürer.
  • becerenberk  (23.08.11 22:12:06)
@becerenberk

her basamak için 10 farklı rakam gelebilir. 10*10*10=1000 farklı durum var :)
  • yigitovic  (23.08.11 22:49:10)
bu çantalarda kilidi açmak için yana çekersiniz ya; i$te 4ifreyi denemeden önce bu zamazingoyu yana doğru çekili vaziyette tutun, diğer elinizle de zamazingoya yakın olan basamağı teker teker döndermeye ba$layın, doğru sayıyıa geldiğinizde zamazingo biraz açılmı$ gibi olacaktır, sonra ikinci sıradakinde aynısın yapın en sonunda da üçüncü sıradakini yapın. açılacaktır.

ya da yukarıdalerden birisinde yazıldığı gibi kulağınızı dayayıp teker teker deneyin farklı ses geldiğinde diğer sıraya geçin.

featuring by "ekşi sözlük mişyın mposibıl team"
  • robinbook  (24.08.11 01:02:40)
valla anladım ki benden iyi bir hırsız olmaz :) dinlemeye falan çalıştım ama beceremedim. şimdi tüm olasılıkları deniyorum bakalım başarabilecek miyim...

edit: şifre 629'muş. 900'lere kadar bulamasaydım sol baş parmağım moraracaktı :)
  • speculative fiction  (24.08.11 18:41:30 ~ 19:26:48)
içinden ne çıktı:)

  • mr fusion  (25.08.11 01:20:36)
hakkaten panpa içinden ne çıktı? çok merak ettim şimdi.

  • locco  (26.08.11 11:53:07)