Teknik Direktör olmak...

Bu iş benim için ideal iş işte. 25 yaşındayım, işletme mezunuyum ve denetçilik yapıyorum, müzik piyasasında menajerlik tecrübem var, zamanında Altay'ın minik takımında futbol da oynadım, dersler sebebiyle devam ettirtmediler bana ama o zamandan beri azılı bir futbol izleyicisi ve halı saha oyuncusuyum. Ayrıca ingilizcem ve almancam var.

Neyse, bugün tüfad'ı aradım ve teknik direktör olmak istiyorsam ne yapmam gerekir dedim. Belli aşamaları varmış, antrenörlük kurslarına katılmam gerekiyormuş, ardından da o kursu başarıyla tamamlar ve lisans a alırsam teknik direktörlük kurslarına başvurabiliyormuşum. Tüfadın websitesinde daha ayrıntılı bilgi de var ama, hiç bu işi kafaya koyan, deneyen tırmalayan oldu mu acaba buralarda diye bir sorayım dedim.

Ufak hedef, amatör takımları veya altyapı sistemi olan takımların minik takımlarını çalıştırmak.

Büyük hedeflerin sonu yok zaten.

Fikirleri duymak isterim.

eger bir gun olursanız eger teknik direktör takımınızın dilişilisi su sekılde olmasını temenni ederim..
4 defans 2 mc 1 aml 1 amr 2 st olarak oynatın lutfen.turk futbolu bu yapıyı ogrenmeli.maclar üst bitmeli.iddaa cılar kazanmalı..

yurt dısındada cok sayıda kurs var bununla ilgili.oralarada bi bakın derim..
  • isott  (23.05.08 14:26:25)
kendine ufak çapta ersun yanal'ı, büyük çapta da mourinho'yu örnek alabilirsin. ikisi de futbolculuk kariyerleri olmadan belirli noktalara geldiler. çalışma, disiplin, araştırma (ersun için sıkı cm'ci derler), futbol zekası vs... oldu mu neden olmasın, tabii şans da lazım. Bence kursa başla hem orda bisürü adamla tanışırsın, hem de bu iş sana göre mi değil mi görmüş olursun.

benden sana tavsiyem lazım olan bütün kursları bitirdikten sonra avrupa'da bir yerlere kapağı atmandır. oralarda iş hem daha organize hem de yükselmek daha kolay.
  • ezeriko  (23.05.08 15:34:14)
türkiye'de epeyce amatör takım var, onlardan başlayabilirsin. yaşın daha genç antrenör olmak için, profesyonel futbol oynamaman dezavantaj ama engel değil. en önemlisi de bir futbol çevrenin olması şart. şart olmasa bile önemli bir etken en azından türkiye için böyle.

  • baldur  (23.05.08 17:29:48)