air mail

amazon co uk'tan alışveriş yaptım air mail yolu 1 hafta içinde gelir denildi eğer bu tür alış veriş yapmış olan varsa air mail yoluyla gelen bir kargo ne kadar sürede gelir

air mail air mail ama
şöyle bir hadise var
first day shippin mi
second day shipping mi
third day shipping mi
yahu şöyle işte niye uğraşıyorum ki kargoya verdiklerinden 3 gün sonra elinde.tabiki bu kargoyu sana kimin ulaştıracağıda önemli. ben nex world wide expressle çalışırken.amerkadan kargonuz gönderildi denildimi 3 gün sonra mng kargo getiriyodu.ptt kombinasyonu varsa bu işte 2 gün sarkar diye tahmin ediyorum.

bildiklerim bu kadar çokta doğru olmayabilir...
  • omer460  (23.05.08 12:29:54 ~ 12:30:39)
airmail dediğin normal posta sistemi. amazon ingiltere'deki posta sistemi royal mail'e teslim ediyor, onlar uçakla türkiye'ye yolluyor, burada ptt teslim alıyor paketi size getiriyor. sarkmalar genelde olur, ingiltere'den bazen 3-4 günde, bazen 2 hafta veya daha uzun sürede geldi postalarım, fazla panik yapmaya gerek yok.. bence 1 ay uygun bir süre. sonrasında amazon'la iletişim kurup ''gelmedi benim postam'' dediğinizde ''kusura bakmayın hemen yenisi yolluyoruz'' diyorlar, para kaybınız da olmuyor, endişelenmeyin.

  • ref  (23.05.08 14:28:41)
hong kong'dan air mail 1 haftada geliyor diyim.sanırım gümrükte oyalamazlarsa en fazla 1 hafta- 10 günde gelmesi lazım.

  • darknum  (23.05.08 20:02:26)